Join the Republic 2017 Community Challenge po raz pierwszy na PGA!

Join the Republic 2017 Community Challenge po raz pierwszy na PGA!

Już w najbliższy weekend odbędzie się tegoroczna edycja Poznań Game Arena. Podczas tego wydarzenia nie zabraknie atrakcji przeznaczonych dla fanów elektronicznego sportu. Warto wiedzieć, że na PGA 2017 będziemy świadkami turnieju Join the Republic 2017 Community Challenge.


Po raz pierwszy w Polsce podczas Poznań Game Arena odbędzie się tytułowy turniej. Zespół Republic of Gamers (ROG) firmy ASUS ogłosił właśnie jego piątą rundę - funkcję kapitana polskiej drużyny ponownie obejmie Piotr "Izak" Skowyrski.Osoby, które chciałyby reprezentować nasz kraj podczas turnieju w grze Counter Strike: Global Offensive mogą zgłaszać się przez nabór online (ogłaszany był na mediach społecznościowych Piotrka) od 22 września. Eliminacje odbędą się również na miejscu, w Poznaniu - na stoisku firmy ASUS będzie można powalczyć o miejsce w drużynie. Do dyspozycji zainteresowanych zostanie udostępniony oczywiście sprzęt najlepszej jakości. Oficjalny skład drużyny podany zostanie na PGA. Czym jednak jest tak naprawdę tytułowy turniej?

To doroczny turniej w gry Counter Strike: Global Offensive polegający na tym, że graczom z całego świata udostępniona zostaje możliwość wejścia do zespołu grającego później w światowych finałach przedsięwzięcia. Drużyna składa się z kapitana oraz wybieranych przez niego czterech graczy - ci z kolei wykazać muszą się nieprzeciętnymi umiejętnościami w grze, jak i współdziałania w drużynie. Gdy skład zespołu zostanie już ustalony, wszyscy gracze biorą udział w bootcampie, gdzie odpowiednio się jednoczą i umacniają. Po wyłonieniu wszystkich 16 drużyn, jadą one na światowe finały.

Poznań Game Arena 2017 odbędzie się już w najbliższy weekend (6-8 października). Bilety na to wydarzenie możecie nabyć w tym miejscu.

Pierwszy etap dobierania drużyny Izaka zakończył się w dniu wczorajszym! Do etapu 2 przeszło aż 75 graczy, którzy będą mieli szansę zagrać w drużynie Piotrka.


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.