Rockstar ucisza byłych pracowników, aby nie zdradzili za dużo informacji

Rockstar ucisza byłych pracowników, aby nie zdradzili za dużo informacji

Były deweloper DMA Design (Rockstar North) uważa, że twórcy GTA postanowili uciszyć osoby, które wiedzą za dużo o serii GTA i planach z nią związanych.


Sprawę ujawnił Mike Dailly, który jako były deweloper pracujący nad grą, podzielił się sytuacją związaną z Rockstarem na Twitterze. Autor publikacji pisze, że twórcy GTA próbują zamknąć usta osobom, które wcześniej pracowały nad serią. Jak wygląda to w praktyce?

Według Mike'a, firma zgłasza filmy zawierające informacje o serii, powołując się na naruszenie praw autorskich. Rockstar rzekomo stara się zablokować wszystkie materiały osób, które pracowały kiedyś nad GTA, niezależnie od tego, na jakiej platformie znalazły się filmy i kiedy zostały opublikowane.

 


Dalej autor dodał, że sam został zmuszony do usunięcia rzeczy związanych z grą, pomimo tego, że miał duży wkład w ukształtowanie serii. "You can thank Rocksuck" - zakończył prześmiewczo Mike.

Działanie Rockstar wydaje się dość kontrowersyjne, choć nie powinno dziwić tych, którzy śledzą działalność firmy od dłuższego czasu. Rockstar regularnie stara się utrzymać tajemnicę wokół swojej wiodącej serii. Czy słusznie? Piszcie w komentarzach!

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.