Robot otwierający drzwi zatrzymywany przez człowieka. Poradził sobie?

Robot otwierający drzwi zatrzymywany przez człowieka. Poradził sobie?

Dynamiczny rozwój robotyki dla wielu to temat fascynujący i niezwykle ciekawy, a dla niektórych nieco niepokojąca kwestia. Niezależnie, do której grupy należycie, firma Boston Dynamics nie przestaje usprawniać swoich mechanicznych "zwierzaków" przedstawiając swoje postępy na filmikach. 


Czworonożny SpotMini to stosunkowo nowy projekt, który charakteryzuje się naprawdę dużą złożonością i umiejętnością, chociażby chwytania za klamkę i otwierania sobie przy tym drzwi.Twórcy postanowili sprawdzić, jak urządzenie zachowa się w momencie, kiedy spotkają go pewne niedogodności. W tym celu, gdy robot zamierzał złapać za klamkę oraz otworzyć drzwi, człowiek przeszkadzał mu w tym. To, jak mechaniczne "zwierzątko" zareagowało, jest naprawdę ciekawe, lecz z drugiej strony trudno sobie wyobrazić, jak będzie rozwinięta sztuczna technologia za jakieś dwadzieścia lat.Już na ten moment coraz częściej usłyszeć możemy o nowych robotach i coraz to bardziej zaawansowanych czynnościach przez nie wykonywanych. Wszystko będzie dobrze, jeśli fascynacja tego typu technologią nie pójdzie za daleko.

Źródło: theverge.com

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.