Robert Lewandowski bohaterem komiksów Marvela!

Robert Lewandowski bohaterem komiksów Marvela!

Jaki kraj, taki Avengers. I nie ma w tym nic prześmiewczego, bo kto inny miałby znaleźć się w komiksach Marvela, jeśli nie nasza chluba narodowa? To nie żart, Robert Lewandowski jest jednym z bohaterów w komiksach Marvela!


Naszego narodowego snajpera na kartach komiksów Marvela zobaczymy przy okazji specjalnej serii z okazji nadchodzących Mistrzostw Świata, którą stworzyło Marvel Comics wraz z portalem ESPN.

Seria liczy trzynaście scenek komiksowych, które są dostępne tutaj. Są one poświęcone największym gwiazdom reprezentacji, które wezmą udział w Mundialu w Rosji. Zobaczymy więc komiksowe scenki w roli głównej z Messim, Cristiano Ronaldo czy Neymarem.Polski piłkarz pojawia się w dwunastej części cyklu, która jest zatytułowana "Strzeżcie się tej trójki", a u jego boku stoi zawodnik z Meksyku Javier Chicharito Hernandez. Wspomnianą trójkę zamykają żywiołowi kibice Islandii.

Za pomysł serii odpowiada argentyński twórca Fabian Nicieza, który ma doświadczenie w pracach nad komiksami X-Force, Thunderbolts oraz Cable And Deadpool. Autorami ilustracji są natomiast Diego Bernard, J.P. Mayer, Andrew Crossley i Joe Sabino.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.