Reżyser Życia z filmem z ważną przestrogą na wakacje

Reżyser Życia z filmem z ważną przestrogą na wakacje

Zbliża się okres wakacyjny, a więc czas różnych wyjazdów wypoczynkowych młodych ludzi, m.in. nad nieoznakowane obiekty wodne. W związku z tym Reżyser Życia opublikował na swoim kanale film z ważnym przesłaniem i przestrogą, by ten piękny czas przez ludzką nieroztropność nie przemienił się w prawdziwą tragedię.


Film z ujęcia pierwszej osoby ukazuje nam typową scenę, o której niejednokrotnie słyszeliśmy, a może i sami widzieliśmy nad wodą. Grupka młodych ludzi namawia swojego kolegę do tzw. skoku na główkę, który kończy się dla niego tragicznie. Jak podaje twórca w podobny sposób aż ponad 700 osób rocznie łamie sobie kręgosłup, najczęściej podczas letnich wakacji. Warto uświadamiać młodych ludzi i przestrzegać przez tego typu zachowaniami.Podobnego zdania są także komentujący film:
Dobry przekaz! Czasem chęć popisania się przed znajomymi jest niestety silniejsza niż zdrowy rozsądek .... a nie powinno tak być, chwila szaleństwa czasem zmienia się na lata kalectwa.

Bawmy się, korzystajmy z wakacji i dobrej pogody, ale bądźmy dla siebie tez opiekunami, a nie tylko kumplami i ziomkami. Gdy widzimy, ze ktoś pod wpływem adrenaliny lub alkoholu (czy innych substancji) robi coś głupiego, co możne się złe skończyć, to nie ukrywajmy naszych obaw i sceptycyzmu tylko dlatego, ze boimy się, ze nas wyśmieją. Kiedyś ktoś nam może za to podziękować.

To nie pierwszy film z mocnym przesłaniem na kanale Reżysera Życia. O innym pisaliśmy m.in. przy okazji Dnia Babci, gdzie to twórca poruszył kwestię relacji międzypokoleniowych. Warto mieć takie filmy na uwadze i przekazywać je dalej, a być może ktoś zmieni swoje zachowanie (i życie) na lepsze.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.