Rezigiusz na Rajdzie Dakar!

Rezigiusz na Rajdzie Dakar!

Rajd Dakar trwa już od dobrych kilku dni. W tym roku w morderczym wyścigu udział bierze 10 Polaków, w tym Rafał Sonik. Właśnie do zwycięzcy Dakaru sprzed dwóch lat wybrał się Rezigiusz. 


Wspólna pasja


O wspólnych działaniach Reziego z Rafałem Sonikiem pisaliśmy już kilka razy. M.in. tutaj, o ich wspólnym wyjeździe do Dubaju. Nie od dziś wiadomo, że obaj panowie mają prawie identyczną pasję. Rafał Sonik od lat ściga się na quadzie, a YouTuber wolny czas spędza na enduro.

RezigiuszxSonik

Wyjazdy


W grudniu 2015 r. wspólnie jeździli na jedynej w Polsce pustyni - Pustyni Błędowskiej, kilkadziesiąt godzin później byli już w Dubaju. To tam Rafał Sonik przygotowywał się do Rajdu Dakar, który niestety zakończył się dla niego dosyć szybko, bo na piątym etapie musiał wycofać się z udziału w wyścigu. We wrześniu 2016 r. wspólnie polecieli do Chorwacji i na Sardynię, a niecały miesiąc temu wspólnie z Rafałem Sonikiem udali się na Mistrzostwa Świata w SuperEnduro. Rajdowiec już w zeszłym roku zaprosił YouTubera na Rajd Dakar, ale sam Rezigiusz nie był do tego przekonany. Wyjazd na tegoroczny Dakar został finalnie ustalony w okolicach świąt bożonarodzeniowych, więc całkiem niedawno.
 Rok temu Rafał  chciał mnie wziąć na Dakar i pokazać świat wyścigów, ale słabo się jeszcze znaliśmy i nie byłem tego do końca pewny.

Rezigiusz


Rezigiusz na rajdzie Dakar


YouTuber już wyruszył do Ameryki Południowej. Z Warszawy udał się do Frankfurtu, następnie do Bogoty w Kolumbii i finalnie wyląduje w La Paz (Boliwia). Tam spotka się z całą drużyną Rafała Sonika, która się nim będzie opiekować.
Czeka mnie 26 godzin w podróży. Na miejscu nie wiem co mnie spotka, oglądam materiały w internecie i wyobrażam sobie jak to wygląda, ale to wyłącznie z perspektywy widza. Jestem podekscytowany tym wyjazdem i trochę się boję, czeka mnie pierwsza tak długa oraz samotna podróż, ale wiem że na miejscu się mną zaopiekują.

Rezigiusz

Remigiusz do grupy RSTeam dołączy wieczorem 9 stycznia, czyli w dzień kiedy akurat trwać będzie jednodniowa przerwa w rajdzie. - Poza pierwszym noclegiem w La Paz, zdecydowaną większość nocy będziemy spędzać na pustynnym biwaku. Razem z ekipą będę gonić Rafała na trasie i mocno go wspierać, mówił w rozmowie z nami YouTuber.Jakich materiałów możemy się spodziewać od Reziego? Jak sam mówi, jego zadaniem będzie przedstawienie szerokiemu gronu osób jak to wygląda. - Biorę ze sobą drona, dużo kamer, chcę przedstawić perspektywę Dakaru jako uczestnika.

YouTuber do kraju wróci za około dwa tygodnie, w tym czasie przemierzy w Ameryce Południowej wspomnianą już Boliwie, Chile, a także Argentynę, gdzie w Buenos Aires kończy się Rajd Dakar.

Pytany o odczucia i emocje, które mu towarzyszą kwituje: - Niesamowita sprawa, nie jestem w stanie tego opisać słowami, na pewno się stresuje, ale jeszcze bardziej zżera mnie ciekawość jak to będzie wyglądać.

QUIZ O REZIGIUSZU. Sprawdź jak dobrze znasz najpopularniejszego gamera w Polsce!

Jak radzi sobie Rafał Sonik?


Na półmetku rajdu Rafał Sonik zajmuje 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. Po części spowodowane jest to upadkiem, który miał miejsce na początku rajdu. Do prowadzącego w klasyfikacji francuza traci 2 godziny i 5 minut.#4day #dakar #rally #ontheway #paraguay


Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Rafał Sonik (@rafalsonik)


Trzymamy kciuki za Rafała w rajdzie, a Rezigiuszowi życzymy wspaniałej przygody. 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.