Rembol o tym, jak zhakowano mu kanał

Rembol o tym, jak zhakowano mu kanał

Rembol to popularny polski YouTuber, który na swoim koncie posiada ponad 800 tysięcy subskrypcji. W drugim tygodniu lutego tego roku, doszło do przykrej sytuacji związanej z jego kanałem, która wyjaśniona została dopiero teraz.


Dnia 13 lutego 2020 roku, banery na kanale Rembola zostały zmienione, a wszystkie wcześniejsze materiały zniknęły. Chwilę później pojawiły się na nim dziwnie transmisje dotyczące kryptowalut. Szybko okazało się, że kanał YouTubera padł ofiarą włamania, co zostało potwierdzone na instagramie twórcy.Przez ten czas, mogliśmy obserwować nietypowe zmiany na kanale twórcy, co świadczyło o tym, że nadal znajduje się on w nieuprawnionych do tego rękach. Po czasie jednak, zauważyliśmy powrót oryginalnych filmów, a także zmianę nazwy konta oraz banerów na poprawne.

Wczoraj Rembol opublikował wyczekiwany film, w którym postanowił wytłumaczyć całe zajście. Wedle przypuszczeń, kanał faktycznie został zhakowany, mimo wielu zabezpieczeń twórcy. Rembol powiedział, że cała sprawa była znacznie bardziej skomplikowana, gdyż kanał przejęto dwa razy. Teraz w końcu udało się go ponownie odzyskać i wszystko wskazuje na to, że cała sytuacja na szczęście już się nie powtórzy.YouTuber w filmie powiedział, że zachęca wszystkich do śledzenia kanału, gdyż w najbliższym czasie, będziemy mogli spodziewać się jednego filmu dziennie. Twórca podziękował także widzom, którzy mimo podejrzanej aktywności hakera na kanale, postanowili z nim zostać.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.