Pobito rekord YouTube w liczbie wyświetleń uzyskanych w 24h!

Pobito rekord YouTube w liczbie wyświetleń uzyskanych w 24h!

Południowokoreańskie formacje muzyczne w ostatnich latach zdobywają serca słuchaczy na całym świecie. Girlsband BLACKPINK pobił na YouTube dwa znaczące rekordy – przekroczył 100 milionów wyświetleń w rekordowo krótkim czasie oraz zgromadził największą liczbę wyświetleń w ciągu 24 godzin. 


Osiągnięcie 100 milionów wyświetleń pod jednym kawałkiem, dziewczynom z Korei Południowej zajęło zaledwie 2 dni i 14 godzin! Tym samym pobiły one dotychczasowy rekord w tej dziedzinie należący do innego koreańskiego piosenkarza znanego z piosenki "Gangnam Style". PSY przebił sto milionów w 2 dni i 19 godzin.

Ponadto YouTube potwierdził, że singiel "Kill This Love" zaliczył najlepszy 24-godzinny debiut w historii platformy. Utwór osiągnął 56,7 miliona wyświetleń w ciągu pierwszych 24 godzin od publikacji. To oznacza, że zespół K-Popowy pobił nieznacznie rekord Ariany Grande, o którym pisaliśmy pod koniec zeszłego roku.

W ramach ciekawostki, tak prezentuje się TOP 5 piosenek, które zgromadziły najwięcej wyświetleń w ciągu 24 godzin od publikacji na YouTube:

  1. Blackpink - Kill This Love, 56.7 mln

  2. Ariana Grande - Thank U, Next, 55.4 mln

  3. BTS - IDOL Official, 45.9 mln

  4. Taylor Swift - Look What You Made Me Do, 43.2 mln

  5. Eminem - Killshot, 38.1 mln
Zespół BLACKPINK tworzą cztery piosenkarki z Seulu. Na scenie pojawiły się w 2016 roku i niemal natychmiast zgromadziły rzeszę fanów. Po 3 latach od debiutu cieszą się popularnością nie tylko w Korei, co potwierdzają niesamowite dokonania wymienione wyżej.

avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu