Pożegnalny wpis na profilu Chadwicka Bosemana z rekordem polubień na Twitterze

Pożegnalny wpis na profilu Chadwicka Bosemana z rekordem polubień na Twitterze

Śmierć aktora spowodowała ogromne poruszenie w mediach, które od samego rana informują o smutnej tragedii. Odtwórca roli Czarnej Pantery dla wielu fanów był prawdziwym superbohaterem, nie tylko z ekranu. Zdarzenie obeszło cały świat w niespodziewanym tempie. Główny, pożegnalny wpis osiągnął właśnie pierwsze miejsce popularności na Twitterze.


Bosemana pożegnało wielu znanych aktorów, którzy mieli okazję pracować z nim przez ostatnie lata. Po opublikowaniu pożegnalnego wpisu na profilu Chadwicka, w sieci momentalnie zagrzmiało. Aktor od czterech lat walczył z narastającą chorobą nowotworową, która doskwierała mu nie tylko w domu i szpitalach, ale także podczas poświęcania się na planach filmowych.

Post umieszczony na oficjalnym koncie aktora pojawił się właśnie na 1 miejscu najbardziej „serduszkowanych” tweetów wszechczasów. Jest to dość niespodziewany wynik, tym bardziej że ćwierk istnieje na platformie zaledwie od kilku godzin.

Wpis z konta Chadwicka Bosemana znalazł się na 1 miejscu listy.


Lista 20 najpopularniejszych tweetów jest aktualizowana na bieżąco, a ostatnimi czasy w top 1 przez bardzo długi czas utrzymywał się post Baracka Obamy (z 2017 roku!).

Co ciekawe, w samym sierpniu aż 3 nowe tweety pojawiły się w top 10 tego zestawienia. Jeden z nich należy do koreańskiego zespołu BTS (3 mln polubień), drugi zaś opublikował parę dni temu aktor z filmu „Kevin sam w domu” (3,3 mln polubień) - Kevin w środę skończył 40 urodziny.

Post pożegnalny Chadwicka Bosemana możecie zobaczyć tutaj:


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.