Nowe najbardziej lajkowane zdjęcie na Instagramie to zupełny absurd

Nowe najbardziej lajkowane zdjęcie na Instagramie to zupełny absurd

Niedawno pisaliśmy o nowym, najpopularniejszym tweetcie na Twitterze. Okazało się, że teraz rekord został pobity także na Instagramie. Granice absurdu zostały przekroczone. 


W przypadku Twittera rekord padł dzięki połączeniu marek, jakimi były: Burger King, McDonald's oraz Kanye West. Jeśli zaś chodzi o Instagram, to prawda jest dużo bardziej prozaiczna. Chodzi o niebrandowane, niepromowane, zwyczajne jajko. Nie wiadomo, kto jest pomysłodawcą, dlaczego ktoś wybrał właśnie jajko i dlaczego zdobyło taką popularność. Bo przecież kto zrozumie internet?

Rekord należący do Kylie Jenner z lutego 2018 z wynikiem ponad 18 milionów polubień został pobity w ciągu tygodnia przez zwyczajne zdjęcie jajka. W chwili pisania artykułu ma ono ponad 40 milionów polubień, ale cały czas przybywa ich w błyskawicznym tempie:
Owszem, dla nas to wszystko też brzmi niedorzecznie, ale takie są fakty. Specjalnie założone konto na Instagramie world_record_egg udostępniło jedno zdjęcie jajka i od tak zmiotło konkurencję. World Record Egg posiada "zaledwie" 2 miliony obserwujących, a jego największa konkurentka aż 123 miliony - okazuje się jednak, że nie ma to większego znaczenia. Niezwykłe jajko pobiło także bardzo popularne zdjęcie z zaręczyn Justina Biebera czy ostatnie zdjęcie rapera XXXTentacion przed śmiercią.

Poprzednie najpopularniejsze zdjęcie na Instagramie pokazywało Stormi Webster - córkę Kylie Jenner: 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

stormi webster 👼🏽


Post udostępniony przez Kylie (@kyliejenner)


Celebrytka tuż po utracie niezwykłego rekordu zareagowała wymownym filmem, w którym rozbija jajo na rozgrzanym asfalcie i patrzy, jak się ścina: 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Take that little egg


Post udostępniony przez Kylie (@kyliejenner)

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.