Reklama McDonald's z Matą była hitem października na YouTube

Reklama McDonald's z Matą była hitem października na YouTube

Jak wynika z październikowego podsumowania YouTube Ads Leaderboard - reklama restauracji McDonald's we współpracy z Matą była hitem ubiegłego miesiąca. Wyprzedziła m.in. spoty Biedronki oraz Xiaomi. 


Już ponad miesiąc trwa współpraca pomiędzy siecią restauracji McDonald's oraz Matą. Mowa tu nie tylko o specjalnej ofercie jedzeniowej, ale także akcji promocyjnej na dosyć dużą skalę. Jej sukces potwierdza najnowsze zestawienie YouTube Ads Leaderboard.

Możemy dowiedzieć się z niego o najpopularniejszych reklamach na YouTube opublikowanych w konkretnym czasie. Pierwsze miejsce w październiku zajął właśnie Mata - a konkretniej, spot McDonald's z jego udziałem. Materiał "Jak Mata przejął Maka" został obejrzany już ponad milion razy oraz zgarnął 33 tysięcy polubień.Za kreację odpowiada agencja reklamowa DDB Warszawa, natomiast zakupem mediów zajął się dom mediowy OMD. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji oglądać powyższego filmu, to został on utrzymany w konwencji spełniającego się marzenia artysty. Warto więc nadrobić zaległości.

Jeśli chodzi o inne reklamy, które zyskały popularność w październiku, to drugie miejsce w rankingu zajął Xiaomi i telefon Xiaomi 11T. Trzecia pozycja na podium należy z kolei do Biedronki i jej Gangu Swojaków.

 

Co sądzicie o współpracy McDonald's x Mata? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.