Reddit wykupił 5-sekundową reklamę na Super Bowl

Reddit wykupił 5-sekundową reklamę na Super Bowl

Podczas finału Super Bowl można było dojrzeć kilkusekundowy spot portalu Reddit. Jak się okazuje, jego właściciele zdecydowali się na wydanie całego marketingowego funduszu, by przekazać dosyć istotną informację.


Pod koniec stycznia mieliśmy do czynienia z niecodziennym zjawiskiem. Internetowy rajd rozpoczęty przez użytkowników Reddita przyczynił się bowiem do nagłego wzrostu notowań spółki GameStop.

Nie da się ukryć, że wydarzenie można nazwać przełomowym jeśli chodzi o ukazanie "mocy internetu". Do tego stopnia, iż osoby odpowiedzialne za serwis Reddit zdecydowały się wykupić kilkusekundowy czas reklamowy podczas finału Super Bowl.

Wykorzystały go w dosyć niecodzienny sposób, gdyż wyświetliły po prostu krótki panel tekstowy. Zawiera on jednak wymowne oświadczenie. Zresztą - zobaczcie sami:Poniżej znajdziecie tłumaczenie informacji:

Wow, to faktycznie zadziałało.


Jeśli to czytasz, oznacza to, że nasz zakład się opłacił.


Miejsca reklamowe podczas tego wydarzenia są drogie, więc nie mogliśmy kupić pełnego czasu. Ale zainspirowaliśmy się i postanowiliśmy przeznaczyć cały nasz budżet marketingowy na 5 sekund czasu antenowego. Jedną z rzeczy, których nauczyliśmy się od naszych społeczności w zeszłym tygodniu, jest to, że słabsi mogą osiągnąć wszystko, gdy spotkają się razem wokół wyjątkowego pomysłu.


Kto wie, może to ty będziesz powodem, dla którego podręczniki finansów będą musiały dodać rozdział o „tendencjach”. Może pomożesz r/SuperbOwl uczyć świat o majestacie sów. Może nawet wstrzymasz tę 5-sekundową reklamę.


Potężne rzeczy dzieją się, gdy ludzie gromadzą się wokół czegoś, na czym naprawdę im zależy. I jest na to miejsce. Nazywa się Reddit.Wszystko to udowadnia, że social media mają coraz większy wpływ na rzeczywistość. Jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się to nie do pomyślenia. Ośmielę się stwierdzić, że historia dzieje się na naszych oczach.

Warto zaznaczyć, iż Reddit zapowiedział kolejne akcje pokroju rajdu na akcje GameStop.

 

Co sądzicie o przekazie właścicieli Reddita? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.