Kolejny deweloper spełnił marzenia chorego gracza

Kolejny deweloper spełnił marzenia chorego gracza

Chociaż deweloperzy gier czasem tworzą nieludzko dobre gry, to okazuje się, że jeszcze częściej zachowują się po prostu jak ludzie i spełniają marzenia fanów swoich produkcji. Tym razem swoje marzenie spełnił śmiertelnie chory gracz z Holandii.


Ostatnimi czasy wielu deweloperów okazuje bardzo duże zrozumienie dla swoich chorych fanów i pozwala im przedpremierowo zagrać w swoje najgłośniejsze produkcje. Tak było w przypadku śmiertelnie chorego fana Nintendo, któremu japońska firma pozwoliła zagrać w najnowsze Super Smash Bros jeszcze przed premierą. Podobną przyjemnością mógł cieszyć się fan gier Bethesdy, któremu została umożliwiona zabawa w Fallouta 76.

Teraz także Rockstar może pochwalić się spełnieniem marzenia jednego ze swoich śmiertelnie chorych fanów. Studio umożliwiło mu bowiem przedpremierową rozgrywkę w Red Dead Redemption 2, gdyż Jurian cierpi  na nerwiakowłókniakowatość typu 2 i najprawdopodobniej zostały mu ostatnie tygodnie życia. Istniało ryzyko, że chory chłopak nie dożyłby premiery wyczekiwanej gry, dlatego jego ojciec postanowił działać.Troskliwy ojciec postanowił skontaktować się z holenderskim oddziałem Rockstara na Facebooku, żeby poprosić o wcześniejszy dostęp do nadchodzącego hitu dla swojego chorego syna. Lokalny oddział niestety mu nie pomógł, dlatego nieustępliwy ojciec postanowił pójść o krok dalej i zgłosić się do globalnego oddziału Rockstara. Tam jego prośba została rozpatrzona pozytywnie i chory Jurian dostał wersję demo Red Dead Redemption 2.

Nawet jeśli był to zabieg czysto PR-owy, to najważniejsze jest to, że marzenie chorego chłopaka zostało spełnione.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.