Kolejny atak hakerów z OurMine - tym razem trafiło na Real Madryt!

Kolejny atak hakerów z OurMine - tym razem trafiło na Real Madryt!

Parę dni temu na łamach naszego serwisu pisaliśmy o ataku hakerów z grupy OurMine na portale społecznościowe hiszpańskiego klubu sportowego FC Barcelona. Tym razem ofiarą podobnych zdarzeń stał się inny piłkarski klub z Hiszpanii, aktualny zwycięzca m.in. Ligi Mistrzów i La Liga - Real Madryt.
Sprawa wygląda wręcz identycznie jak w poprzednim przypadku. Hackerzy włamali się na portale społecznościowe klubu z Madrytu i ogłosili, że do drużyny Blancos dołącza... piłkarz Barcelony - Leo Messi. Dołączone do postu wideo było o tyle specyficzne, że pokazywało jak argentyński piłkarz zdobywa bramkę na 3:2 w jednej z potyczek tych dwóch wielkich klubów, czego kibice Realu raczej nie wspominają najlepiej.Oczywiście w tym przypadku jeszcze bardziej jasne było, że jest to jedynie żart. Największa gwiazda Barcelony nigdzie się nie wybiera, a już na pewno nie zasili szeregów największego rywala. Wiadomość poszła jednak w świat i już w chwilę po opublikowaniu mogła pochwalić się naprawdę całkiem sporą ilością dalszych udostępnień. Hackerzy niedługo później przyznali się do ataku, a same wpisy już zniknęły z Twittera.

Czyje następne konto zostanie zaatakowane? Czy również związane będzie ze światem piłki? Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Całość pokazuje jednak, że póki co grupa hackerów OurMine na naprawdę dobrą "skuteczność" i udowadnia z każdym kolejnym atakiem, że w kwestii bezpieczeństwa w internecie nadal jest jeszcze bardzo dużo do poprawy.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.