Reakcje YouTuberów na grę Mafia III!

Reakcje YouTuberów na grę Mafia III!

W ostatnim czasie wiele działo się wokół najnowszej odsłony kultowej już gry „Mafia”. Z pewnością każdy kiedyś o niej słyszał, a dla wielu z Was jest to wspomnienie pierwszego zetknięcia się z tematyką mafijną w grach. Długo wyczekiwana 3 już część słynnej produkcji, tym razem od studia Hangar 13, spotkała się jednak z niejednorodnym odbiorem. My przeanalizujemy dla Was wszystkie reakcje YouTuberów na grę Mafia III, które mieliśmy okazję jak do tej pory zobaczyć.


headermafia_iii

W oczach krytyków najnowsza odsłona gry nie wypadła najlepiej. Słynąca wcześniej z ciekawej i zawiłej fabuły oraz świetnie opowiedzianej historii bohaterów, tym razem również nie zawiodła. Nadal możemy aktywnie uczestniczyć w gangsterskich porachunkach i wciągnąć się w przedstawiany w sposób filmowy świat. Akcja Mafii III rozgrywa się w 1968 roku w Nowym Orleanie, czyli ok. 20 lat po zakończeniu wydarzeń z drugiej części gry. Wcześniejsze nawiązania do przeżyć Vito (głównego bohatera w Mafii II) z okresu jego udziału w walkach podczas II wojny światowej zostały zastąpione historią powrotu Lincolna z wojny w Wietnamie. Faktem, który na pewno ucieszy miłośników gry jest to, że nie zabraknie w niej znanych nam z poprzedniej części postaci, a obie opowieści zostały w bardzo zgrabny sposób połączone, na co dowodem są reakcje YouTuberów na grę Mafia III. Produkcja Hangaru 13 została także wychwalona za niesamowicie klimatyczną ścieżkę dźwiękową, która zawsze stanowiła fundament Mafii. W takim razie co poszło nie tak? Otóż chodzi tutaj o sam system rozgrywki, który został określony jako „w najlepszym razie funkcjonalny” oraz pusty otwarty świat, z którego to właśnie Mafia III miała zasłynąć. Dla wielu mechanika gry jest po prostu przestarzała i niedopracowana. Dochodzi tutaj także powtarzalność misji, które po dłuższym czasie zaczynają nudzić gracza. Słuszne obawy dotyczące innowacji wprowadzanych do kultowej gry Mafia wyraziły kanały TVGRYpl oraz Zajegranie. Obejrzyjcie sami materiały, które zostały nagrane jeszcze przed premierą Mafii III.


Jednak my chcieliśmy skupić się na wrażeniach z bezpośredniej rozgrywki w ostateczną odsłonę gry. Na samym początku dużym problemem była optymalizacja, która w wersji na PC pozwalała chodzić grze w maksymalnie 30 klatkach na sekundę, co zostało poprawione w późniejszych aktualizacjach. Pomimo początkowych niedogodności Mafia III nie zniechęciła do siebie takich weteranów gaming’u, jakimi są Rojo i Rock. Obydwaj twórcy prowadzą na swoich kanałach serię z produkcji studia Hangar 13, która spotyka się z pozytywnym odbiorem widzów. Błędy i niedociągnięcia, które według krytyków są tak rażącymi wadami gry, wcale nie odbierają im przyjemności z rozgrywki. Remigiusz Maciaszek i Patryk Rojewski skupiają się w głównym stopniu na fabule, bohaterach i ścieżce dźwiękowej, które tak naprawdę w Mafii powinny być najważniejsze. Słynne utwory, które z łatwością rozpoznają i nucą pod nosem, lecące w radio podczas jazdy samochodem, obecność postaci z drugiej części gry, czy świetnie wykonany filmowy montaż przedstawianego nam świata to dla tych twórców wystarczające powody, żeby szczerze pochwalić produkcję studia Hangar 13 i zachęcić swoich widzów do zagrania w Mafię III.  Poniżej przedstawiamy Wam dwa odcinki gameplay’u zarówno Roja, jak i Rocka. Swoją własną serię z tej gry prowadzi również Tivolt, przekonajcie się sami.


Reakcje YouTuberów na grę Mafia III nie są jednak jednorodne. Dla kilku twórców produkcja studia Hangar 13 to tylko niespełnione obietnice i zawiedzione oczekiwania graczy. Grę bardzo źle odebrał Kubson, który w swoim filmie, nagranym oczywiście już po przejściu całej linii fabularnej, wytyka najnowszej części Mafii wszystkie niedociągnięcia. Wspomina m.in. o obiecywanej przez twórców otwartości świata, której tak naprawdę nie ma i jest ona tylko pozorna, narzeka na grafikę, która przy obecnym wyglądzie tego typu gier powinna im przynajmniej dorównywać, a nie przypominać produkcję sprzed 10 lat oraz krytykuje system reagowania policji w grze, gdzie miała ona być szczególnie wyczulona na nasze dziwne i nienaturalne zachowania podczas rozgrywki, a tymczasem w ogóle nie zwraca na nie uwagi. Opinię tego twórcy podziela quaz9, który uważa, że Mafia III to zbyt ambitny projekt, chociaż pełen także silnych, pozytywnych stron. Zobaczcie sami oba materiały.


Dla nas reakcje YouTuberów na grę Mafia III są w pełni zrozumiałe. Odczucia po rozgrywce faktycznie są mieszane. Z jednej strony mamy ogromny sentyment do tak kultowej i słynnej produkcji, ale z drugiej niektóre błędy i niedociągnięcia tak bardzo biją po oczach i przeszkadzają w swobodnym graniu, że nie sposób nie zwracać na nie uwagi.  Jednak kolejna odsłona historii gangsterskich porachunków i mafijnego świata twardo stoi przede wszystkim fabułą przedstawianą w dobry, filmowy sposób oraz niezwykle klimatyczną ścieżką dźwiękową, których nie mogło zabraknąć. Może otwartość świata nie wyszła tak, jak planowano, ale każdy wie, że przecież nie o to chodzi w Mafii, o czym najwyraźniej w jakimś momencie zapomnieli twórcy.

A co Wy sądzicie o najnowszej Mafii? Które opinie twórców YouTube są takie same, jak Wasze? Piszcie w komentarzach!


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl