Red Dead Redemption 2 z rekordem weekendowego otwarcia w historii show-biznesu

Red Dead Redemption 2 z rekordem weekendowego otwarcia w historii show-biznesu

Być może nie jest to już niczym szokującym, ale w dyskusji ze starszymi rozmówcami, którzy nie zaznali magii i potęgi gier ten artykuł może być dla Was świetnym argumentem. Red Dead Redemption 2 pobiło bowiem rekord weekendowego otwarcia w historii całego show-biznesu!


Tak, to oznacza, że najnowszy hit Rockstara podczas pierwszego weekendu na rynku zarobił więcej niż jakikolwiek hit kinowy, album muzyczny czy inny wytwór człowieka. Nie trzymajmy w niepewności - Red Dead Redemption 2 zarobiło ponad 725 milionów dolarów, czyli jakieś 2,7 miliarda złotych!Dla porównania oto pięć filmów, które w weekend otwarcia zarobiły najwięcej pieniędzy:

  1. Avengers: Wojna bez granic - 640 mln dolarów

  2. Szybcy i wściekli 8 - 541 mln dolarów

  3. Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy - 528 mln dolarów

  4. Jurrasic World - 524 mln dolarów

  5. Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II - 483 mln dolarów


Więcej pieniędzy w ciągu trzech dni zarobiło tylko GTA V - bo aż ponad miliard dolarów. Jednak GTA V swoją premierę miało we wtorek, więc nie może ono pochwalić się największym weekendowym otwarciem w historii show-biznesu. Przemyślana strategia Rockstara? Być może.

Jak Red Dead Redemption 2 poradzi sobie dalej zadecydują najbliższe miesiące, kiedy to ma pojawić się tryb multiplayer, który może okazać się kurą znoszącą złote jaja oraz wersja na PC, która nie została zapowiedziana, ale istnieją ku temu poważne przesłanki.

 

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.