Red Dead Redemption 2 pojawi się na PC?

Red Dead Redemption 2 pojawi się na PC?

Red Dead Redemption II jeszcze kilka dni temu było mokrym snem dla wszystkich, a teraz jest już nim tylko dla posiadaczy komputerów. Są jednak dość duże poszlaki i szanse na to, że i oni wybudzą się z sennych marzeń i głośny tytuł od Rockstara stanie się dostępny także dla nich. 


Wszystko za sprawą aplikacji mobilnej RDR2 Companion, którą można pobierać na telefony od momentu premiery gry, czyli 26 października. Dzięki niej można uzyskać dostęp mapy, statystyk czy dziennika bohatera gry - Arthura Morgana.Jednak to nie wszystko, bo bardziej dociekliwi w jej kodzie znaleźli bardzo interesujące linijki. Znaleziono tam bowiem takie fragmenty: PARAM_companionAutoConnectIpPC, CommandIsPcVersion(void), PARAM_Oculus. Oczywiście te hasła nie układają się dosłownie w napis "Red Dead Redemption II już wkrótce na PC!", ale dla tych, którzy czytają między wierszami komunikat jest jasny - aplikacja jest także dostosowana lub przynajmniej dostosowywana do współpracy z PC oraz goglami VR.

Dodajmy do tego fakt, że w plikach udało się znaleźć m.in. odniesienia do TXAA, czyli metody wygładzania krawędzi, która dostępna jest jedynie na komputerach osobistych z kartami graficznymi Nvidii. Ponadto Rockstar już wcześniej postępował w ten sposób np. z GTA V, które najpierw zawitało na konsole, a dopiero później na PC.

Mimo wszystko trzeba jeszcze wstrzymać się z radosnymi okrzykami, nic bowiem nie zostało oficjalnie ogłoszone. Można mieć jednak spore nadzieje na to, że Rockstar uszczęśliwi posiadaczy PC-tów i pozwoli przywdziać im kowbojski kapelusz i robić "pif-paf" do woli.

Źródło: rockstarintel

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.