Klasyczny, niepublikowany wcześniej Rayman ujrzał światło dzienne!

Klasyczny, niepublikowany wcześniej Rayman ujrzał światło dzienne!

Bez wątpienia Rayman ze studia Ubisoft to marka, która urosła już do miana kultowej w kręgu zainteresowanych światem gier video praktycznie każdej dostępnej platformy. Sama seria gier razem ze spinoffami posiada ponad 30 tytułów, na których od 1995 roku wychowało się niejedno pokolenie graczy. I chociaż dziś gatunek jaki reprezentuje nie jest już tak popularny jak wcześniej, to nadal posiada ogromne grono fanów.


Niedawno prawdziwą gratkę dla graczy za pośrednictwem Twittera opublikował Omar Cornut, założyciel studia Lizardcube, wydając na światło dzienne planowaną pierwszą odsłonę Raymana, której praktycznie nikt wcześniej poza twórcami nie widział.Podana część pierwotnie miała zostać wydana na konsolę SNES. Niestety nigdy nie trafiła do powszechnej dystrybucji. W ubiegłym roku Michel Ancel - twórca postaci Raymana, ale również głośnego Beyond Good & Evil, poinformował, że został odnaleziony ROM sprzed ponad 20-stu lat. Na ten moment jest on dostępny w Internecie - oczywiście nie jest to tytuł kompletny - to nadal prototyp, lecz jest na tyle grywalny, że i tak to nie lada gratka dla wszystkich fanów postaci. Należy jedynie uzbroić się w emulator by móc odpalić tytuł na swoim sprzęcie. Do sieci trafiły także zdjęcia pudełka z grą oraz samego kartridża, na którym znajdowała się gra.Swoją drogą - to dobry czas dla fanów konsoli SNES. Nie tak dawno informowaliśmy przecież o wydaniu konsoli w wersji mini z m.in. Star Fox 2 na pokładzie - tytułem, który również nie był wcześniej dostępny. Na pewno zarówno konsola jak i wydany ostatnio zaginiony ROM przyniesie wiele radości każdemu zwolennikowi grania w nieco starszym wydaniu.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.