Zmiany na kanale Ravgora!

Zmiany na kanale Ravgora!

Na pewno nie raz oglądaliście na YouTube tzw. "pranki", czyli akcje, w których dana osoba zaskakuje lub straszy przypadkowo spotkanych ludzi w dosyć niespotykany i oryginalny sposób. Zapewne śmialiście się z takich żartów i myśleliście, że to również naprawdę niesamowite przeżycie dla tego, kto te "pranki" wymyśla i tworzy. Otóż nie! Dzisiejszy artykuł przedstawi nieco smutną prawdę o tym, dlaczego na polskiej scenie YouTube tak trudno o naprawdę ciekawie przeprowadzoną akcję tego typu.


Niewątpliwie nie raz spotkaliście się na YouTubie z twórcą, którego głównym zamysłem jest tworzenie właśnie wspomnianych wyżej "pranków". Pewnie również nie raz słyszeliście narzekania, że tego rodzaju filmy powinny się na danym kanale pojawiać częściej. Dzisiaj na kanale Ravgor.TV (Rafał jest jednym z najpopularniejszych tzw. "pranksterów" w Polsce, który tworzy swoje filmy od kilku lat") pojawił się ciekawy materiał zatytułowany "ZMIANY NA RAVGOR.TV". Jak wskazuje sama nazwa filmu, temat w nim poruszany odnosi się do zmian, które w niedługim czasie mają nadejść na kanał Rafała. Zanim jednak mowa o zmianach, twórca opowiada o smutnej prawdzie o powstawaniu "pranków" na m.in polskim YouTubie. Ravgor podkreśla, że pomyślnie przeprowadzone żarty to naprawdę rzadkość. Większość podejmowanych prób kończy się fiaskiem ze względu na nastawienie i brak dystansu wielu osób (za przykład podał swój film, w którym obejmował przypadkowo spotkane osoby - część 1, część 2). Z tego też powodu stworzenie dobrego materiału jest wielką sztuką i trzeba poświęcić na to wiele czasu i mieć bardzo dużą cierpliwość. Dlatego też "pranki" pojawiają się na kanale Rafała tak rzadko - często brakuje mu po prostu siły i obawia się, że nagranie jakiejś akcji się po prostu nie uda. Wobec tego zmiany na kanale Ravgora są nieuniknione.


W dalszej części materiału Ravgor opowiada o tym, co w przyszłości czeka zarówno jego samego oraz widzów na kanale. Przede wszystkim - pojawiać ma się więcej daily vlogów oraz "pranków". Ponadto twórca ma zamiar nagrywać kolejne odcinki Q&A, aby umocnić kontakt ze swoją widownią. O tym jakie szykują się zmiany na kanale Ravgora usłyszycie w filmie poniżej:
Film wywołał małe poruszenie wśród widzów Rafała. Jego kanał z każdą minutą traci kilka subskrypcji.


Co sądzicie o podejściu Ravgora i zmianach na jego kanale? Piszcie w komentarzach!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.