"Rakieta" - nadchodzi zupełnie nowa tablica na Facebooku

Na Facebooku pojawia się codziennie ogromna ilość zdjęć oraz postów znajomych, których treścią nie jesteśmy zbytnio zainteresowani - często publikowane rzeczy są monotematyczne i zaśmiecają tablicę uniemożliwiając swobodne poruszanie się wokół tego, co tak naprawdę chcielibyśmy ujrzeć. Facebook jest tego świadom i przygotowuje właśnie nową tablicę - "rakietę".


Każdy kto intensywnie korzysta z Facebooka to pewnie nie raz przewijając główną tablicę napotkał galerię znajomego przedstawiającą chociażby zdjęcia z urlopu, ze ślubu, czy coraz częściej - dzieci, którymi rodzice po prostu muszą pochwalić się innym. Te monotematyczne treści zna chyba każdy i chyba każdego w jakiś sposób one irytują. Zamiast śledzić to, co nas naprawdę interesuje, to spotykamy się z nic nie wartymi zdjęciami, które nie mają dla nas absolutnie żadnego znaczenia.

Ratunkiem dla takiego "śmietnika" na głównej tablicy ma być testowana na razie "rakieta", czyli zupełnie nowy news feed, na który przełączyć się będziemy mogli za pośrednictwem jednego kliknięcia. Wystarczy dotknąć obrazka pojazdu i powyżej opisane monotematyczne treści zostaną momentalnie zepchnięte na margines. Zastąpią je te posty oraz zdjęcia, które faktycznie nas interesują. One będą dobierane natomiast na podstawie naszych zainteresowań. Pojawiać się będą tylko i wyłącznie interesujące nas tematy (np. fan gier wideo będzie mógł śledzić rozwój jego ulubionej produkcji, a miłośnik sportu będzie świadkiem wylewu newsów o chociażby piłkarskiej tematyce).Oczywiście w każdym momencie będzie można przełączyć się z powrotem na "tradycyjną" tablicę - "rakieta" będzie w pełni opcjonalnym rozwiązaniem. Nie wiemy jednak kiedy trafi ono na oficjalny rynek. Testy trwają dopiero od kilku tygodni, więc na zaimplementowanie go dla ogółu pewnie jeszcze trochę potrwa.

Co sądzicie o "rakiecie"? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.