Rafonix publikuje wyjaśnienia na kanale i zmienia swoje stanowisko

Rafonix publikuje wyjaśnienia na kanale i zmienia swoje stanowisko

W ostatnich dniach na polskiej scenie YouTube głośno jest o kłótni Rafonixa z Adamem i Kingą. Streamer wyjaśniał już wielokrotnie tę sytuację u siebie na kanale, jak również na streamie u Boxdela. Marcin przeprosił również Adama za zaistniałą sytuację i ostre słowa, które kierował w jego stronę. Dziś nad ranem na kanale Rafonixa pojawił się nowy film wyjaśniający sytuację z innej perspektywy.


W Internecie znalazł się fragment streama Adama, na którym mówi on o zajściu z udziałem Rafonixa. Wyjaśnia on, że nie mogą oni rozwiązać sprawy od razu, ponieważ potrzebują czasu na przemyślenie tej sytuacji. Adam wspomina, że od czasu afery dostaje wiele wiadomości na Snapchacie, Facebooku i wszystkich innych możliwych kanałach komunikacji, w których ludzie próbują podpowiedzieć mu, jak ma rozwiązać ten konflikt. Streamer odpowiada jednak, że nie chce w tej sprawie pomocy, ponieważ sam powinien decydować o swoim życiu. Jest jednak bardzo wdzięczny za ogromne wsparcie, które dostaje od czasu kłótni. Wyjaśnia on również swoje zachowanie i mówi, że został tak wychowany, by pocieszać kogoś, gdy płacze i nie potrafi przejść obojętnie wobec takiej sytuacji. Uważa, że nie popełnił żadnego błędu i nie ma sobie nic do zarzucenia.


Film Rafonixa okazał się czymś zupełnie innym w porównaniu z wyjaśnieniami, które opowiadał u Boxdela czy na swoich późniejszych streamach. Jak mówi - było to tylko tłumaczenie na szybko, pod wpływem emocji. Rafonix zarzuca Adamowi, że gdy zobaczył, że Kinga płacze, to nie przyszedł do niego i go o tym nie poinformował jak powinien zrobić to każdy przyjaciel. Zamiast tego Adam wszedł do pokoju Kingi, by samemu ją pocieszyć. Marcin twierdzi, że tym zachowaniem odebrał mu szansę na wykazanie się w oczach jego dziewczyny. Według Rafonixa, gdyby Adam nie poszedł pocieszać Kingi, nic by się nie stało i nadal byliby razem. Na końcu filmu Rafonix wyznaje, że zna Adama na tyle długo, że wie, jak bardzo brakuje mu kobiecego towarzystwa. Tymi słowami Marcin pokazał swoją hipokryzję - zarzucał Adamowi, że ten nie jest dobrym przyjacielem, a sam wyjawił ponad 55 tysiącom osób prywatne informacje o swoim koledze.


Po wielu próbach przeprosin Adama, Rafonix nagle zmienił swój sposób myślenia i z powrotem przerzucił odpowiedzialność za całą sytuację na swojego przyjaciela. Być może jest to próba pozbycia się ogromnej ilości hejtu, jaką otrzymuje streamer i zmniejszenia poparcia, które widzowie dają Adamowi. Wiele dram i konfliktów na YouTube już nauczyło większość twórców, by tego typu rzeczy rozwiązywać prywatnie, poza kanałem. Okazuje się jednak, że jeszcze nie wszyscy o tym wiedzą i obecnie zbierają skutki swoich złych decyzji.

 

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl