90 dni bez streamów Rafonixa? Wiemy dlaczego twórca dostał bana

90 dni bez streamów Rafonixa? Wiemy dlaczego twórca dostał bana

Wczoraj wieczorem jeden z najbardziej rozpoznawalnych streamerów na polskiej scenie YouTube otrzymał niemiły prezent w postaci bana. Mowa oczywiście o Rafonixie, który został zawieszony za nieprzestrzeganie punktu regulaminu serwisu, w którym mowa jest o nagości i treści o charakterze seksualnym. 


"Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących nagości i treści pornograficznych"- taką informację zobaczyli wszyscy widzowie Rafonixa, którzy chwilę przed godziną 20 oglądali jego transmisję. Dlaczego YouTuber dostał bana? Główną przyczyną stał się moment, kiedy Rafonix przeglądał snapy od swoich widzów, którzy po prostu wysłali mu zdjęcia naruszające regulamin platformy. Oprócz tego podobna sytuacja miała miejsce, gdy Marcin prowadził transmisję z popularnej strony Omegle, co także mogło wpłynąć na otrzymaną karę.

Co stanie się teraz z kanałem Rafonixa? Jeśli decyzja nie zostanie odwołana, to nie będzie on mógł prowadzić livestreamów przez 90 dni, a monetyzacja jego filmów zostanie wyłączona. Po otrzymaniu trzech takich "upomnień" kanał zostanie całkowicie usunięty, dlatego lepiej dla Marcina, aby podobne wydarzenie nie powtórzyło się w przyszłości.

17191802_189118741578179_2456013623334212807_o

O zaistniałej sytuacji opowiedział pod czas swojego streama również Boxdel, który dodał, że Marcin walczy o odzyskanie możliwości ponownego prowadzenia transmisji na żywo. Rafonix natomiast uspokoił wszystkich zaniepokojonych tym wydarzeniem widzów. Na swojej grupie "Kumple Rafonixa" dodał posta o takiej treści:
Nie bójcie sie xd wszystko bedzie okej najwcześniej jutro Stream a tak to max 3 dni przecież nie bierzcie tego bana na poważnie. Sciągnąć to to jest chwila

My natomiast mamy nadzieję, że sprawa szybko się wyjaśni, a wszyscy fani Rafonixa nie będą musieli czekać 90 dni, aby ponownie zobaczyć swojego ulubionego twórcę.  Dajcie nam znać w komentarzu co Wy sądzicie o tym wczorajszym wydarzeniu.


avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.