Rafonix zbanowany na kolejnym koncie! Teraz zamierza otworzyć własną platformę

Rafonix zbanowany na kolejnym koncie! Teraz zamierza otworzyć własną platformę

Niedawno pisaliśmy o tym, że kanał Rafonixa na YouTube został zbanowany, przeczytacie o tym tutaj. Streamer nie ma łatwego życia, ponieważ jego kolejny kanał dostał bana. 


Kanał Rafonixa, na którym streamer miał około 500 tysięcy subskrypcji został niedawno zbanowany. Według Boxdela jednak była to tylko tzw. auto-flaga, więc istniało duże prawdopodobieństwo, że twórca szybko odzyska swoje konto. Tak się jednak nie stało.

Kontynuował on więc streamowanie na drugim kanale - Rafonix Tibijka. Okazuje się jednak, że to konto Rafonixa na YouTube zostało także usunięte. Oto powód:


To konto zostało zamknięte z powodu naruszenia Wytycznych dla społeczności YouTube.

Nowy kanał został zatem zbanowany bez szczególnego powodu. Można się jednak domyślać, że algorytmy YouTube zadziałały poprawnie i wykryły, że jest to drugie konto twórcy, który próbuje w ten sposób ominąć regulamin tworząc drugie konto. Tego typu działanie jest rzecz jasna zabronione przez portal.


Co ciekawe, wczoraj na swoim Insta Stories białostocki streamer zdradził, jakie będą jego plany na przyszłość:

Trzeba przyznać, że plany Rafonixa są bardzo ambitne. Stworzenie własnej platformy to bardzo duże przedsięwzięcie, które z pewnością kosztowałoby wielkiego nakładu pracy wielu osób. Z drugiej strony z pewnością wielu twórcom marzy się nowa platforma, która pozwalałaby im rozwijać skrzydła. Sęk w tym, żeby nie rozwinąć tych skrzydeł za bardzo, bo jak wiemy z pewnej historii, może to kosztować zbyt wiele.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.