Radosław Kotarski, czyli jak zarobić dzięki YouTube.

Radosław Kotarski, czyli jak zarobić dzięki YouTube.

Większość osób zna Radosława Kotarskiego z programu Polimaty oraz reklam banku Millennium. Nie każdy wie jednak, że Radek jest również współzałożycielem największej polskiej sieci partnerskiej.


Jego przygoda z internetem rozpoczęła się w sierpniu 2012 roku gdy nakręcono pierwszy odcinek Polimatów. Film ten miał być początkowo jedynie promocją popularnonaukowych wykładów Radka w Krakowie. Kiedy filmik odniósł wielki sukces na polskim YouTube (obecnie  ma 300 tys. wyświetleń) internet stał się główną formą jego działalności.


W historii Polimatów to właśnie odcinek nr. 17 był tym przełomowym, ponieważ od tego momentu na kanale mogliśmy obejrzeć co odcinek Polimaty +  gdzie widzowie zadawali pytania dotyczące ostatniego materiału, prowadzącemu.


Na drugim kanale Radosław czasem wrzuca reklamy produktów placement¹ m.in internetu Orange oraz kawy NESCAFÉ. Autor Polimatów występował również w tym roku w TVP jako współprowadzący teleturniej : "Tylko Ty". Radek rozpoczął także współprace z bankiem "Millennium" reklamując ich konto bankowe. Nieoficjalne źródła podają, że reklamę Millematów (nazwa kampanii) będziemy oglądać przez następne 3 lata. Największym sukcesem Kotarskiego jest współtworzenie sieci partnerskiej, Life Tube. Działa ona głównie na YouTube zrzeszając ponad 40 różnych kanałów. Współpracuje z takimi osobami jak : SA WardegaAbstrachujeLekko StronniczySKKFMartin StankiewiczRavgorNiekryty KrytykRockAdBusterVlog MateuszŁukasz Jakubiak czy SciFun. Zadaniem firmy jest utrzymywanie kanałów twórców w jak najlepszym stanie a także współprace twórców z innymi markami. Nakręcili oni spot parodiujący reklamę TVN.


Jak widać Radek świetnie wykorzystuje możliwości jakie daje mu internet. Jest przykładem twórcy, dla którego YouTube stał się pracą a nie tylko hobby.


avatar

Bartłomiej Musiał

Brak opisu