Quebonafide z rekordem polskiego Spotify

Quebonafide z rekordem polskiego Spotify

Album "ROMANTIC PSYCHO" autorstwa Quebonafide pobił właśnie rekord polskiego Spotify. Płyta, 24 godziny od swojej  premiery, stała się najczęściej odtwarzanym krążkiem w historii kraju nad Wisłą. Dodatkowo, raper został najpopularniejszym artystą na platformie streamingowej w państwie.


"ROMANTIC PSYCHO" to chyba najoryginalniejszy projekt muzyczny ostatnich lat. Quebonafide postanowił przedstawić swoją przemianę oraz rozwój na kilkunastu utworach wykonanych (częściowo) z udziałem innych popularnych artystów. Na płycie wystąpili m.in. Taco Hemingway czy Mata.

Jak prezentują się wyniki krążka na Spotify? Jak poinformowała wytwórnia QueQuality, w przeciągu pierwszych 24 godzin od debiutu, piosenki z nowego albumu zostały przesłuchane aż 4,3 miliona razy. Mamy więc do czynienia z ustanowieniem nie lada rekordu.
Ten rezultat zapewne trudno będzie pobić. Za tym sukcesem stoi przede wszystkim kontrowersyjna kreacja Kuby, który postanowił przez kilka tygodni udawać starego siebie. Rozmowa z artystą w programie Dzień Dobry TVN odbiła się przecież ogromnym echem.Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z "ROMANTIC PSYCHO" to serdecznie zapraszamy do przesłuchania piosenki i obejrzenia teledysku "SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ". Produkcja od 1 kwietnia utrzymuje się na pierwszym miejscu karty na czasie. 

Co sądzicie o sukcesie "ROMANTIC PSYCHO"? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.