Quake Champions - są już pierwsze opinie z trwającej bety!

Quake Champions - są już pierwsze opinie z trwającej bety!

Quake to istna legenda gier z gatunku FPS. Debiutująca pod koniec ubiegłego tysiącleciu produkcja do dnia dzisiejszego stanowi swego rodzaju wyznacznik jakości i bezustannie gromadzi wokół siebie naprawdę olbrzymie grono graczy chcących przypomnieć sobie tę serię. Nic dziwnego więc, że zapowiedź Quake Champions wzbudziła tak ogromne emocje.


Od początku mówiono, że będzie to nieco odmienny produkt od tego, co studio zaserwowało nam ponad dwadzieścia lat temu, lecz mimo upływu takiego okresu czasu - posiadający wiele wspólnych cech z klasykiem. Prosta wymiana ognia pomiędzy przeciwnikami oraz czysta satysfakcja z wygranego deathmatchu to pozornie najważniejsze aspekty nadchodzącej gry - bez żadnych dziwnych rozwiązań znanych ze współczesnych tytułów.

Bethesda postanowiła nie tylko dać fanom powód do czekania, lecz zaserwowała niektórym dostęp do unikalnej zamkniętej bety, podczas trwania której można dać się ponieść powrotowi do przeszłości. Jak wyglądają pierwsze wrażenia, które udało nam się znaleźć w internecie? Niezwykle pozytywnie i jeśli studio nie wpadnie na pomysł zmiany koncepcji gry to możemy spać spokojnie, że nowy Quake Champions będzie rozdawał na prawo i lewo to, czego oczekują od niego najbardziej zagorzali fani serii.

Do wyboru udostępnione zostały trzy mapy, z których każda prezentuje kompletnie odmienną scenerię i klimat - nie ma więc na razie mowy o powtarzalności, co naprawdę trzeba docenić. Brak jakiejkolwiek otoczki fabularnej pomaga tylko w budowaniu uniwersalnego świata, co daje twórcom naprawdę ogromny wachlarz możliwości. Trzeba też wspomnieć, że tytuł udostępniony będzie jako darmowa produkcja z możliwością mikropłatności.Chwali się ten tytuł także za dynamiczność rozgrywki oraz przemyślanie zbudowane poziomy. Data startu otwartej bety, czy premiery nie jest jeszcze znana, więc nagrania z zamkniętych testów muszą nam wystarczyć do czasu, kiedy twórcy postanowią wypuścić produkt do ogółu. Miejmy jednak nadzieję, że gra przyjmie się tak samo po oficjalnym starcie jak oceniana jest aktualnie.

Co sądzicie o nadchodzącym Quake Champions? Piszcie!


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.