Znany wokalista z ostrym wpisem o ograniczaniu zasięgów na YouTube

Znany wokalista z ostrym wpisem o ograniczaniu zasięgów na YouTube

Sprzeciw twórców internetowych odnośnie polityki prowadzonej przez YouTube trwa w najlepsze i zdaje się nie mieć końca. Swoje niezadowolenie ukazuje coraz więcej osób, co doskonale pokazuje, że na tej płaszczyźnie przydałyby się spore zmiany.


Mowa tutaj oczywiście o kwestii zmniejszania zasięgów na materiałach, w których pojawiają się wulgaryzmy czy treści niezgodne z aktualnie prowadzoną przez YouTube polityką. Nie chodzi tutaj o jakieś niewielkie obniżanie zasięgu, ale o jego praktyczny brak. Swoje niezadowolenie tą sytuacją w dosyć ostry sposób postanowił wyrazić popularny wokalista, QBIK. W opublikowanym przez siebie poście na konkretnym przykładzie opisuje zjawisko obcinania zasięgów i całkowitego zakazu zarabiania na filmie, gdzie padają wulgaryzmy.

Przytoczone zostały przez niego również inne przypadki niekorzystnego traktowania przez Google. Mowa tutaj chociażby o sprawie Dawida Fazowskiego - artykuł na temat jego wypowiedzi znajdziecie tutaj - który pozbawiony został całkowitej możliwości zarabiania na publikowanych treściach. QBIK skontaktował się również z Cypisem - okazuje się, że i temu wykonawcy bardzo mocno ograniczono zasięg, co sprawiło, że jego teledyski i piosenki ogląda coraz mniej ludzi, bo po prostu użytkownikom się one nie pojawiają.

Oryginalny wpis wokalisty znajdziecie poniżej:Ciężko jest nie zgodzić się z wokalistą - zewsząd można usłyszeć coraz więcej głosów sprzeciwu wobec polityki prowadzonej przez YouTube. Nie zanosi się niestety na to, aby coś miało się w tej kwestii zmienić, lecz warto nagłaśniać ten stan rzeczy, a wtedy być może jako liczniejsza i zjednoczona społeczność uda się coś zdziałać.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.