PUBG dołączył do najlepiej zarabiających gier na Steamie!

PUBG dołączył do najlepiej zarabiających gier na Steamie!

Gry typu battle royale przeżywają prawdziwy renesans. Świadczą o tym nie tylko artykuły na naszej stronie, w których pisaliśmy o h1z1, które stało się free2play czy Fortnite Battle Royale, które zmierza na smartfony, ale i wyniki sprzedaży najpopularniejszego przedstawiciela gatunku - Playerunknown's Battlegrounds.


Założyciel Valve, Gabe Newell zdradził, że Playerunknown's Battlegrounds stało się na trzecim najlepiej zarabiającym tytułem na Steamie w historii! Oto co powiedziała żywa legenda branży gier wideo:
Chiny są ogromnym rynkiem dla każdego, kto zajmuje się wydawaniem gier na komputery osobiste. Dlatego Playerunknown's Battlegrounds wyszedł tak naprawdę znikąd i stał się trzecią najlepiej sprzedającą się w historii grą na Steamie.

Newell niestety nie zdradził, które gry były na drugim i pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się gier na platformie od Valve. Można jednak się domyślać, że Dota 2, Team Fortress 2 i CS:GO były bardzo wysoko na tej liście. Tak samo można spekulować, że bez wpływu CS:GO na branżę gier wideo PUBG pewnie nie odniósłby tak spektakularnego sukcesu.Na ten sukces jednak już od dawna się zapowiadało, sądząc po ilości materiałów od naszych polskich YouTuberów związanych z tą grą. O niecodziennej popularności PUBG-a świadczył również rekord grających ludzi w jednym momencie w tę samą grę - jaka to gra oczywiście dopowiadać nie trzeba.

Źródło: pcgamer

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.