PUBG na Xbox One jeszcze w tym roku!

PUBG na Xbox One jeszcze w tym roku!

PlayerUnknown’s Battlegrounds to popularna strzelanka z gatunku Battle Royal. Cieszy się ona ostatnio bardzo dużą popularnością, co widać po dużej ilości filmów na YouTube i w statystykach Steam. Na początku tego roku, oficjalnym wydawcą gry stała się firma Microsoft. Kwestią czasu było, kiedy PUBG ukaże się na platformie Xbox One. Ostatnio ujawniono, że nastąpi to jeszcze przed końcem 2017 roku.


Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą czym jest PUBG, już spieszymy z wyjaśnieniem. Gra zaczyna się od lotu samolotem, z którego wyskakujemy i na spadochronie spadamy na ziemię. Później zbieramy broń i akcesoria, a naszym zadaniem jest przeżyć jak najdłużej na mapie i wyeliminować przeciwników. Podczas jednej rundy, grać może maksymalnie 100 graczy. Gra dostępna jest na platformie Steam od marca. Od tego czasu została zakupiona już w ponad 8 milionach egzemplarzy. W sierpniu tego roku gra pobiła rekord Steam w ilości osób grających jednocześnie - było to ponad 800 tysięcy użytkowników. Produkcja dzięki swojej oryginalności została niesamowicie przyjęta wśród streamerów oraz YouTuberów. Zobaczcie sami przykładową rozgrywkę:Premiera PUBG na konsolę Xbox One nastąpi 12 grudnia tego roku.

Gra będzie dostępna do pobrania za pomocą systemu Xbox Game Preview, ponieważ nie jest to jeszcze ostateczna wersja gry. Będzie ona jeszcze w fazie beta-testów. W tym samym miesiącu, będzie dostępna również wersja PUBG 1.0 na PC. Gra na tych dwóch różnych platformach będzie różniła się dostępnymi mapami.


Na obecną chwilę nie wiadomo nic na temat wydania tego tytułu na PlayStation 4. Mamy nadzieję, że ten moment niebawem nastąpi, aby gracze wszystkich konsol mogli poczuć się równo traktowani przez wydawcę gry. Ciekawe, czy w przyszłości możliwe będzie połączenie graczy z różnych platform na jednym serwerze.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl