PlayStation 4 od teraz pozwala na grę na iPhone!

PlayStation 4 od teraz pozwala na grę na iPhone!

Sony nieoczekiwanie wprowadziło możliwość strumieniowania gier z PlayStation 4 na iPhone’y i iPady. Posiadacze sprzętów Apple od teraz mają okazję zagrać w znane z PlayStation 4 tytuły dzięki usłudze Remote Play.


Wraz z aktualizacją oprogramowania PlayStation 4 do wersji 6.50 nadeszła funkcjonalność Remote Play dla urządzeń z iOS. Dzięki niej każdy posiadacz tabletów czy smartfonów sygnowanych logiem nadgryzionego jabłka może cieszyć się rozgrywką z poziomu sprzętu mobilnego.

Warunki konieczne do spełnienia są bardzo proste i szybkie w realizacji. Aby skorzystać z takiego bezprzewodowego połączenia, iPhone/iPad powinien być połączony z siecią WiFi, natomiast konsola musi być włączona i należeć do tej samej sieci. Wtedy oba urządzenia mogą rozpocząć proces parowania, który trwa do kilkudziesięciu sekund. Następnie na urządzeniu mobilnym wyświetli się obraz z konsoli Sony, a na ekran dotykowy zostaną nałożone wirtualne odpowiedniki przycisków znanych z DualShocka.Aplikacja oferuje szereg ustawień jakości dla różnych połączeń. Dostępne są rozdzielczości 360p, 540p, 720p i 1080p. Dla najbardziej wymagających ustawień wymagane jest posiadanie PlayStation 4 Pro zamiast podstawowego PS4. Istnieje również możliwość dostosowania liczby klatek na sekundę, wybierając między 30 a 60 FPS.

Jak wynika z większości dotychczasowych opinii, czas reakcji i jakość rozgrywki są w pełni zadowalające. Jedynym problemem jest brak możliwości podłączenia fizycznego pada. Cyfrowe kontrolery nie zawsze zdają egzamin, szczególnie w przypadku bardziej dynamicznych gier.

avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu