Zła wiadomość dla posiadaczy PlayStation 3 i PS Vita. Użytkownicy PlayStation 4 otwierają szampana

Zła wiadomość dla posiadaczy PlayStation 3 i PS Vita. Użytkownicy PlayStation 4 otwierają szampana

Chociaż PlayStation 4 nie jest już nowym sprzętem i zdążyło zamieszkać już w wielu domach na świecie, to PlayStation 3 czy handheld od Sony w postaci PS Vity wciąż są całkiem popularne. Niestety, ich posiadacze nie będą zadowoleni z tej wiadomości. 


Posiadacze PlayStation 3 lub PS Vity korzystający z PlayStation Plus będą bardzo zawiedzeni. Sony nie zamierza już w swojej growej ofercie PS Plus uwzględniać tych dwóch nieco zakurzonych, ale wciąż popularnych platform. Pocieszający jednak jest fakt, że nastąpi to dopiero w marcu 2019 roku, a więc wszyscy, którzy posiadają te sprzęty i korzystają z PS Plusa, mogą jeszcze spać spokojnie.

Korki od szampanów natomiast mogą otwierać posiadacze PlayStation 4. Dla nich PS3 i PS Vita były po prostu jak kule u nogi. Sony ma ustalony pewien budżet na ofertę z grami w PS Plusie i do tej pory pieniądze musiało rozdzielać na te z PlayStation 3, 4 i PS Vita. Od przyszłorocznego marca będzie więc mogło przeznaczyć większe środki na wykupienie licencji do dużo lepszych tytułów niż dotychczas.Już teraz jest to widoczne, choć nie wiadomo, czy nie jest to zwykły przypadek. W tym miesiącu bowiem w ofercie znajdują się Bloodborne oraz Ratchet & Clank - dwie świetnie przyjęte gry. No właśnie, warto to zaznaczyć, bo to się nie zmieni - w PS Plusie przewidzianym tylko dla PS4 w dalszym ciągu będą dostępne tylko dwie gry. Liczba darmowych, comiesięcznych tytułów nie zwiększy się, ale ich jakość prawdopodobnie będzie dużo lepsza.

Jedni się cieszą, drudzy smucą, ale tak to już jest, że świat jest niesprawiedliwy. Z drugiej strony posiadacze PlayStation 3 mogli liczyć na świetną ofertę z PS Plusa, gdy to ich konsola była tą najnowszą.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.