Finały PlayStation League na WGW odwołane w tajemniczych okolicznościach

Finały PlayStation League na WGW odwołane w tajemniczych okolicznościach

Na trwającej właśnie imprezie Warsaw Games Week miały się odbyć LAN-owe finały e-sportowej ligi, które zostały zapowiedziane już ponad pół roku temu. Kilka dni temu okazało się, że nie będą miały one miejsca, a organizator zachowuje się tak, jakby nie wiedział, o jakie finały chodzi.


W kwietniu bieżącego roku uruchomiona została liga PlayStation League, skierowana do graczy konsoli od firmy Sony. Zapowiadano turnieje w grach takich jak chociażby FIFA 17 czy Uncharted  4. Turniej został potwierdzony przez organizatorów wydarzenia WGW oraz przez polski zarząd PlayStation. Wszystko prezentowałoby się naprawdę obiecująco, gdyby nie fakt, iż przez ostatnie tygodnie nikt nic więcej o tym evencie nie słyszał.

Prosimy o zwrócenie uwagi na słowo "oficjalnie" w załączonym poście, a następnie o dokładne przeczytanie wypowiedzi PlayStation, jaką zarząd udzielił dla redakcji PSSite.com:
W żadnej komunikacji dotyczącej rozgrywek sezonu 3 prowadzonej wspólnie z ESL Polska nie informowaliśmy o organizacji tego wydarzenia podczas WGW. Przedsięwzięcie, o którym Pan wspomina nigdy nie zostało oficjalnie potwierdzone  – począwszy od sposobu wyłonienia finalistów, przedstawienia nagród czy oficjalnego regulaminu.

Część informacji odnośnie mających się odbyć w ten weekend finałów zostało z sieci usuniętych oraz ukrytych. Zniknął chociażby post organizatorów WGW umieszczony na FP eventu dotyczący tego turnieju.Redakcja portalu izaktv.pl poprosiła o komentarz w tej sprawie ESL, PlayStation Polska i Warsaw Games Week, lecz odpowiedź uzyskała tylko i wyłącznie od WGW.
Organizatorem aktywności na T-Mobile Warsaw Games Week 2017 są poszczególni partnerzy i wystawcy i WGW nie ma na nie wpływu. Informacja o tym, że rozgrywki nie odbędą się, trafiła do WGW w tym tygodniu. O komentarz w tej sprawie należy zapytać organizatora finałów PlayStation League.

Gracze FIFA 17 informację o tym, że wydarzenie zostanie anulowane dostali miesiąc przed całym zajściem. Jest to bardzo dużo czasu, patrząc na fakt, że zawodnicy mający się zmierzyć w Uncharted 4 dowiedzieli się, że nie zagrają zaledwie kilka dni przed startem eventu. Okazuje się jednak, że ESL zwróci graczom pieniądze wydane na opłacone noclegi oraz jako rekompensatę podaruje roczny dostęp do PS Plus.

Najdziwniejsze w tej całej sprawie jest to, że zarówno ESL, jak i Playstation unikają odpowiedzi, co naprawdę budzi pewne podejrzenia. Musimy zatem czekać na oficjalne stanowisko tych firm - o ile takowe się pojawi.


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.