Aplikacja mobilna YouTube z nową obsługą przewijania filmów!

Aplikacja mobilna YouTube z nową obsługą przewijania filmów!

Ostatnie aktualizacje na YouTube cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony użytkowników, ponieważ wprowadzanych zostaje coraz to więcej nowych i przydatnych funkcji. Aplikacja na Androida oraz iOS doczekała się własnie obsługi ciekawego sposobu na przewijanie filmów za pomocą podwójnego stuknięcia w ekran! Jak to działa?


Nowa funkcja pozwala za pomocą dwukrotnego stuknięcia w prawą lub lewą część ekranu telefonu przewinąć film w danym kierunku, do przodu lub do tyłu. Dzięki temu, możemy w szybki i prosty sposób przesunąć oglądany materiał o dokładnie 10 sekund w wybraną przez nas stronę.
bfbg
pobraneddd

Funkcja działa zarówno przy widoku pełnoekranowym, jak i w zwykłym, pionowym ustawieniu ekranu. Przewijanie filmów z pomocą cienkiego i mało widocznego suwaka nie jest zbyt wygodne, więc nowa opcja staje się wielkim ułatwieniem, szczególnie dla użytkowników małych wyświetlaczy.

Jeśli chcemy przewinąć materiał w danym kierunku, na przykład do przodu, wystarczy tylko dwa razy stuknąć w ekran po jego prawej stronie, a film momentalnie zostanie przesunięty do przodu o 10 sekund. Z drugiej strony, jeśli zachce nam się cofnąć film, robimy to samo, z jedyną różnicą dwukrotnego kliknięcia tym razem z lewej części wyświetlacza.
bb

Aktualizacja zgłaszana jest przez coraz większą liczbę użytkowników, jednak jeszcze nie do wszystkich trafiła. To tylko kwestia czasu, kiedy będziemy mogli w pełni cieszyć się nową opcją.
Pragniemy jednak zawiadomić, że aby mieć okazję korzystać z obsługi najpierw trzeba zaopatrzyć się w najnowszą wersję aplikacji YouTube.

Google cały czas stara się ulepszać swój serwis, co widać m.in. po ostatnio głośno ogłaszanym sposobie udostępniania filmów na YouTube, o czym przeczytacie tutaj.

 

Co sądzicie o najnowszych zmianach na YouTube? Podoba wam się nowa funkcja przewijania filmów? Piszcie w komentarzach!


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl