Przemoc Zaraża - czyli kampania na YouTube dotycząca przemocy psychicznej

Przemoc Zaraża - czyli kampania na YouTube dotycząca przemocy psychicznej

Jeśli chodzi o przemoc fizyczną, to w ostatnich latach społeczeństwo poczyniło duże postępy. Jakiekolwiek użycie siły wobec dziecka jest piętnowane. Niestety w dalszym ciągu trzeba uczyć Polaków, że przemoc może być także psychiczna - a głównie z taką można spotkać się w Internecie.


Przemoc Zaraża to kampania społeczna stowarzyszenia OPTA, która porusza problem przemocy psychicznej, o której nie wszyscy mają dostatecznie duże pojęcie. Kampania ma na celu nie tylko poszerzyć wiedzę na temat tego rodzaju przemocy, ale także pomóc w zdiagnozowaniu problemu.

Chociaż kampania Przemoc Zaraża odnosi się do każdego rodzaju przemocy psychicznej, o których więcej można dowiedzieć się na oficjalnej stronie kampanii i stowarzyszenia, to my zwracamy uwagę na przemoc, która każdego dnia dzieje się w Internecie. Najbardziej widocznym jej przejawem jest hejt, z którym twórcy toczą walkę już od wielu lat. Na ten temat kilka lat temu wypowiedział się Krzysztof Gonciarz w jednym z bardziej wymownych odcinków Zapytaj Beczkę:Kampania stowarzyszenia OPTA prowadzona jest także przy pomocy YouTube'a, gdzie publikowane są filmy, które obrazują przemoc psychiczną wobec osób trzecich. Oto jeden z nich:Podobnych filmów na kanale Stowarzyszenia OPTA jest więcej i dają one pojęcie o tym, czym jest przemoc psychiczna i jak się objawia. Być może pozwolą one niektórym uświadomić sobie, że sami stosują taką przemoc wobec swoich bliskich? Warto poświęcić temu chwilę i zastanowić się nad tym, czy jesteśmy fair nie tylko w Internecie, ale i wobec swoich najbliższych.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.