Przełamanie Virtus.pro! Drużyna w końcu wygrywa ważne starcie

Przełamanie Virtus.pro! Drużyna w końcu wygrywa ważne starcie

Virtus.pro gra obecnie na turnieju EPICENTER 2017 odbywającym się w Petersburgu. łączna pula rozgrywek to 500 tysięcy dolarów. Inauguracja turnieju w wykonaniu naszych nie należała do najlepszych - drużyna uległa wczoraj SK Gaming 2:0. Dziś przyszedł czas na Gambit Gaming, w którym nadeszło przełamanie teamu!


Mecz odbywał się w formacie BO3. Virtus.pro stało przed sytuacją, w której musiało wygrać spotkanie ze zwycięzcą PGL w Krakowie, by pozostać w turnieju. Pierwszą rozegraną mapą było "Inferno". Rozpoczęło się bez niespodzianki, biorąc rzecz jasna ostatnią formę naszych. VP ugrało tylko jedną rundę przy 5 Gambit. Chwilę po tym, polska drużyna szybko się przebudziła, a mapa ostatecznie zakończyła się wynikiem 16:6 dla naszych!

Kolejną mapą był wybrany przez Gambit "Train". Rozpoczęło się od przegrania 7 rund z rzędu, ale po pierwszej połowie nasi prowadzili już jedną rundą. Dalej obie drużyny walczyły do końca, ale tym razem to Gambit okazało się lepsze wygrywając mapę do 13.Ostatnią mapą było "Cache". Rozpoczęło się podobnie jak na poprzednich mapach. VP ugrało tylko jedną rundę, gdy Gambit miało ich już 5. Drużyna z TaZem na czele szybko zaczęła jednak odrabiać by znów uzyskać prowadzenie. Dalsza część rozgrywki była - podobnie jak na "Trainie" - bardzo wyrównana. Ostatecznie to nasi wygrali 16:13, pokonując Gambit 2:1 w całym meczu.

Virtus.pro do wyjścia z grupy potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa. Spotkanie odbędzie się z wygranym meczu FaZe vs. SK Gaming, które będzie miało miejsce już jutro o 10:00.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.