Projekt Session - następca popularnego Skate?

Projekt Session - następca popularnego Skate?

Czy powstanie nowy Skate 4, na którego gracze czekają już wiele lat? Niestety nic nie wiadomo o nowej grze skateboardingowej od EA, ale w zamian mamy nowy tytuł od całkowicie innego wydawcy. Przed Państwem Session!


Seria Skate produkowana przez EA swego czasu cieszyła się sporą popularnością. Choć od kilku lat gracze domagają się Skate 4, jednak wydawca raczej nie jest zainteresowany kolejną częścią deskorolkowej serii. Nic dziwnego, że w końcu powstała zbiórka na Kickstarterze na projekt Session - czyli nową grę o jeździe na deskorolce.Odpowiedzialne za projekt crea-ture Studios stara się podejść na świeżo do tematu deskorolkowych gier, opierając się jednak na dokonaniach swoich starszych braci. Tak jak w kultowej serii mamy możliwość schodzenia z deski czy ustawienia sobie znacznika danej sesji. Jednak Session idzie o krok dalej. Nowy system poruszania (każda z gałek na kontrolerze odpowiada jednej nodze) oraz brak systemu punktacji ma skutkować większym realizmem w grze. Umiejętności zawodnika będą wynikać od doświadczenia w danej kategorii tricków.

Według opisu projektu na Kickstarterze, twórcy chcą stworzyć wirtualną społeczność skaterów, których techniczny model jazdy i realistyczna fizyka zachęcą do upamiętniania swoich dokonań. Planowany jest tryb "kamerzysty", w którym jeden gracz wykonuje triki, a drugi stara się wszystko nagrywać. Na stronie projektu dostępne jest już demo, w które każdy może zagrać.Od początku zbiórki zebrano już ponad połowę z 80 tysięcy dolarów kanadyjskich. Warto jednak zaznaczyć, że wiele podstawowych elementów kryje się w dodatkowych celach zrzutki. Podstawowa kwota ma pozwolić przede wszystkim na doszlifowanie trybu filmowania i edycji video. Rampy znajdą się w grze po przekroczeniu 205 tysięcy, multiplayer przy kwocie 360 tysięcy, a tryb fabularny kosztuje aż 510 tysięcy.Autorzy zapewniają, że gra dzięki funduszom będzie wcześniej dostępna na Steam oraz Xbox One, mniej więcej w drugim kwartale przyszłego roku. Trzymamy kciuki za projekt, bo gier deskorolkowych nigdy za wiele!