Kraina Grzybów TV oficjalnie zakończony

Kraina Grzybów TV oficjalnie zakończony

Kraina Grzybów to projekt artystyczny, którego założenie nie jest i najprawdopodobniej nigdy nie będzie znane. Przez prawie cztery lata o twórcach wiadomo było praktycznie nic, a szczątkowe informacje nie pozwalały na ich konkretną identyfikację. Teraz, jak gdyby nic, światło dzienne ujrzał ostatni odcinek, a tożsamość ekipy została ujawniona.


Jeszcze tak niedawno wszyscy fani byli podekscytowani szóstym, teoretycznie ostatnim, materiałem Poradnika Uśmiechu. Musieli oni czekać na niego prawie dwa lata, co poskutkowało poniekąd częściową irytacją. Jednak zaraz po jego premierze wznowiły się intensywne teorie spiskowe na temat tego, czy to już koniec Krainy Grzybów, i czy twórcy planują stworzyć coś jeszcze. Większość osób nie dopuszczało scenariusza, że tak nagle wielki projekt zostanie zakończony i cóż - częściowo się myliła.



Dzisiaj bowiem, także bez żadnej konkretnej zapowiedzi, opublikowany został materiał, którego tytuł pośrednio nakreślał już fakt, że stanowi on dopełnienie wszystkich filmów, jakie do tej pory mogliśmy na kanale Krainy Grzybów oglądać. Jego treść potwierdziła tylko największe obawy - wszystko wskazuje na to, że projekt ten oficjalnie dobiegł końca. Wszystko za sprawą ujawnienia wszystkich w niego zaangażowanych na końcu klipu. Ci, co śledzą KG od dłuższego czasu na pewno znali tożsamość głównej bohaterki - Agatki - w której rolę wcieliła się aktorka, Diana Klimowicz. Twórcą oraz koordynatorem wszystkiego okazał się jednak Wiktor Stribog.



Zaraz po publikacji powyższego materiału w sieci pojawiła się masa wpisów dziękujących za wspaniały projekt. Oczekiwania fanów nie zostały jednak zaspokojone - wszyscy oczekują na ostateczne rozwiązanie kwestii Krainy Grzybów i przygotowanie filmu, w którym wystąpią wszyscy zaangażowani i opowiedzą o tym, co tak naprawdę mieli na celu biorąc udział w tym legendarnym projekcie. Czy takie wyjaśnienie kiedykolwiek się pojawi - bądźmy dobrej myśli, że tak, lecz nie możemy z nadzieją na nie oczekiwać.

My także chcieliśmy w imieniu wszystkich podziękować przede wszystkim głównemu twórcy Krainy Grzybów, który stworzył coś, co zasługuje na gorące oklaski.

Co sądzicie o projekcie Kraina Grzybów? Piszcie w komentarzach!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.