Oto kanał YouTube, na który trafiają ciekawe wykłady naukowe dla młodych

Oto kanał YouTube, na który trafiają ciekawe wykłady naukowe dla młodych

Jak wiadomo, sytuacja nie tylko w Polsce, ale na całym świecie jest aktualnie dość napięta. Młodzież, dzieci, a nawet niektórzy dorośli, swój czas spędzają w mieszkaniach. Nie można jednak nazwać tego okresu wolnym od obowiązków szkolnych, bowiem nauka może być z powodzeniem kontynuowana w domowym zaciszu, a ułatwia to nowy Projekt Alpha.


Projekt Alpha to kanał w serwisie YouTube, który skupia się na przekazywaniu wiedzy poprzez różnego rodzaju transmisje dotykające wielu dziedzin naukowych. Planowany czas jego trwania to dwa tygodnie, jednak nie wyklucza się dalszej działalności, szczególnie, że chęć brania udziału w przedsięwzięciu wyraziło wielu wykwalifikowanych naukowców.W rozmowie z Polską Agencją Prasową, założyciel projektu - Radek Brzózka powiedział, że transmisje skierowane są głównie do młodzieży z późniejszych klas szkół podstawowych i szkół średnich. Nie wyklucza jednak, że powstanie nocne pasmo kanału skierowane do studentów.
Szkoła naszego projektu nie opiera się na podstawie programowej, ale wynika z naszych wieloletnich doświadczeń w rozbudzaniu ciekawości zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przedmioty są tu umowne, często niespotykane w szkole - jak na przykład paleontologia, geologia czy astrofizyka - mówi Brzózka.Projekt Alpha wydaje się być idealną alternatywą ośmiogodzinnych lekcji. Podejmowane przez naukowców tematy wzbudzają ciekawość i chęć pogłębiania własnej wiedzy. Czekamy na wasze opinie - internetowe transmisje lepsze od szkoły?

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.