PRIDE wygrywa pierwszy sezon Polskiej Ligi Esportowej w CS:GO!

PRIDE wygrywa pierwszy sezon Polskiej Ligi Esportowej w CS:GO!

Pierwszy sezon Polskiej Ligi Esportowej został oficjalnie zakończony! W League of Legends zwyciężyli e-Meryci, a dzisiaj poznaliśmy wygranych zawodników gry Counter Strike: Global Offensive. Jesteście ciekawi, kto zgarnął główną nagrodę? 


Jeśli zastanawiacie się, jak wyglądały finałowe rozgrywki LoL'a, to koniecznie sprawdźcie nasz artykuł.

W tym sezonie na wygrany zespół czekała nagroda w wysokości 46 tysięcy złotych, więc najlepsze 4 ekipy, które znalazły się w półfinałach, miały o co walczyć.Pierwszego finalistę poznaliśmy po zaskakującym meczu pomiędzy Samsung4Gamers by InetKox i Team Kinguin. Pingwiny od początku były liderem i faworytem, jednak mecz okazał się wyjątkowo wyrównany. Na mapie Cobblestone swoją wyższość pokazali zawodnicy Teamu Kinguin, jednak chwilę poźniej na Trainie sytuacja odwróciła się i to młode Koxy zdobyły punkt. Ostatecznie na Overpassie nie udało się ustalić kto zdecydowanie jest lepszy i potrzebna była dogrywka. Po kilkunastu rundach wszystko było już jednak jasne. Dzięki swojej niesamowitej grze miejsce w finale zapewniła sobie ekipa Samsung4Gamers by InetKox, eliminując tym samym z walki o finał liderów tabeli, czyli Team Kinguin.

O drugie miejsce w wielkim finale powalczyły GRUBASy oraz PRIDE. Cache od początku dobrze układał się dla GRUBASów i mimo próby ratowania wyniku przez PRIDE, ich przeciwnicy wygrali. Później PRIDE za wszelką cenę musiało wygrać mapę Cobblestone, aby mieć jakiekolwiek szansę na walkę o 46 tysięcy złotych. Udało im się to, a rywale ugrali tylko 6 rund. Decydującą mapą został Overpass. Podobnie jak w przypadku poprzedniego spotkania półfinałowego, potrzebna była dogrywka, która szczęśliwie skończyła się dla PRIDE.


W finale wystąpili zawodnicy Samsung4Gamers by InetKox oraz PRIDE. Spotkanie rozpoczęło się na Mirage'u i już od samego początku ciężko było stwierdzić, kto lepiej sobie radzi. Kiedy jedna ekipa na chwile starała się zwiększyć przewagę, druga automatycznie odrabiała straty i wyrównywała wynik. Po raz kolejny potrzebna była długa dogrywka, w której lepiej poradzili sobie gracze PRIDE.


Po przerwie spotkanie przeniosło się na mapę Nuke. Pierwsze rundy trafiły na konto PRIDE. W kolejnych minutach meczu Koxy kilkukrotnie starały się pokonać rywali, jednak zawodnicy nie mogli nic zrobić. Pierwsza połowa trafiła na konto PRIDE. Po zmianie stron sytuacja Kox'ów nie poprawiła się ani na sekundę, a znakomita gra ich przeciwników została nagrodzona. PRIDE wygrało mecz oraz zostało zwycięzcą pierwszego sezonu Polskiej Ligi Esportowej! Gratulacje!

W trakcie finału odbył się również mecz o 3 i 4 miejsce, w którym zagrali Team Kinguin oraz GRUBASy. Ostatnie wolne miejsce na podium zajęły Pingwiny, a tym samym gracze zdobyli 8 tysięcy złotych.


Teraz pozostaje nam jedynie oczekiwanie na kolejny emocjonujący sezon Polskiej Ligi Esportowej, w którym ponownie zobaczymy najlepszych zawodników z naszego kraju. Gratulacje dla wszystkich drużyn biorących udział w zakończonej już edycji turnieju!

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.