Prezes YouTube z wizytą w Polsce!

Prezes YouTube z wizytą w Polsce!

Wczoraj w Polsce pojawił się nie kto inny, jak sama prezes YouTube. Jeden z punktów jej wizyty może Was zaskoczyć – bizneswomen odwiedziła bowiem biuro paszportowe, w którym odnowiła polski paszport!


Susan Wojcicki jest amerykańską bizneswomen, w 2014 roku mianowaną na prezesa YouTube. Jest ona również pośrednio odpowiedzialna za powstanie samego Google – w 1998 roku wynajęła swój garaż Sergeyowi Brinowi oraz Larry’emu Page’owi. To w nim właśnie powstała dziś już potężna spółka. Od 1999 roku Susan kierowała działem marketingu firmy, której wiceprezesem została zaledwie rok później. Przez magazyn Forbes została nazwana jedną z najbardziej wpływowych kobiet w biznesie, a jej wartość została wyceniona na 350 milionów dolarów.Wojcicki przybyła do Polski na trwający Kongres Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej na którym mówiła między innymi o tym, jak niezbędne są warunki, które pozwolą przedsiębiorcom i twórcom rozwijać się i wykorzystywać własny potencjał, a także o tym, że został w Warszawie uruchomiony kampus Google dla przedsiębiorców, deweloperów i inwestorów. Wspomniała również o swoich polskich korzeniach.Podczas swojej wizyty szefowa YouTube spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą, który wręczył jej, jako Ambasadorce Polskości, biało-czerwoną flagę. Na twitterze Marty Poślad (sprawującej w Google stanowisko szefowej działu relacji z sektorem publicznym) pojawiło się także zdjęcie, na którym pani Wojcicki chwali się swoim odnowionym, polskim paszportem.
Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.