Prezes Apple chce zmniejszyć cenę iPhone'ów

Prezes Apple chce zmniejszyć cenę iPhone'ów

"Tani iPhone" dzisiaj to istny oksymoron. Tim Cook, prezes Apple, zdaje sobie z tego sprawę i chce sprawić, żeby iPhone był przynajmniej tańszy. 


Jest to spowodowane oczywiście tym, że na niektórych rynkach spadła sprzedaż telefonów z nadgryzionym jabłkiem, co martwi inwestorów. W rozmowie z Reutersem Cook zdradził swoją strategię, którą chce poprawić sprzedaż iPhone'ów. Otóż firma chce obniżyć ceny telefonów, ale tylko na niektórych rynkach.

Prezes giganta z Cupertino oczywiście nie zdradził, o które konkretnie rynki czy kraje chodzi. Zauważył jednak, że na niektórych rynkach wzrost cen iPhone'ów był szczególnie odczuwalny przez niekorzystne kursy walut. Można zakładać, że to właśnie na tych rynkach można spodziewać się spadku cen urządzeń od Apple. Wysokie ceny spowodowane niekorzystnym kursem walut powodują bowiem niesprawiedliwe różnice w cenach telefonów.Nie wiadomo, ile taka obniżka cen miałaby wynosić, ani czy objęłaby ona Polskę. Możemy jednak po cichu na to liczyć, ponieważ różnice w cenach iPhone'ów biorąc pod uwagę złotówki i dolary są zauważalne.

Wychodzi więc na to, że Apple na niektórych rynkach chce zmienić swoją taktykę i zamiast co roku wydawać droższe telefony, to sprawi, że będą one tańsze. Jest w tym dużo sensu, ponieważ starsze iPhone'y również sprawują się dobrze i wielu ludzi nie czuje potrzeby przerzucania się na nowszy - i znacznie droższy model. Ponadto zmiany na rynku walutowym oraz inne czynniki polityczne sprawiają, że taka strategia może mieć dobre skutki dla wszystkich.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.