Premiera The Crew 2 kolejną wpadką Ubisoftu

Premiera The Crew 2 kolejną wpadką Ubisoftu

Kontynuacja głośnej produkcji z 2014 roku była niezwykle mocno promowana przez Ubisoft . Gracze oczekiwali solidnej porcji zabawy i nie ulega wątpliwości, że może i ją otrzymali, ale jako dodatek dorzucone im zostało mnóstwo błędów i niedociągnięć.


Premiera The Crew 2, która miała miejsce 29 czerwca tego roku, nie należała do ogromnego sukcesu. Wszystko zaczęło się w momencie, gdy pierwsze osoby nabyły ją na platformie Steam. Przy próbie włączenia programu użytkownik proszony był o wpisanie specjalnego kodu aktywacyjnego, którego w żaden sposób nie otrzymał. Wywołało to ogromną falę niezadowolenia ze strony graczy, którzy natychmiast postanowili wystawić nowemu dziecku Ubisoftu negatywne recenzje. Kłopot został szybko naprawiony, ale to nie koniec problemów .

The Crew 2 miało być hitem, lecz pierwsze opinie mówią kompletnie co innego


Francuska firma Ivory Tower nie zdołała spełnić oczekiwań graczy, które przed premierą były wręcz ogromne. Pierwsze recenzje w sieci są średnie i wady jakie są w nich punktowane to chociażby nudny model jazdy czy masa błędów oraz słaba sztuczna inteligencja przeciwników.

Głośno mówi się także o niedopracowanej warstwie graficznej. Niech za przykład posłuży poniższe zdjęcie porównujące teksturę błota oraz śniegu na samochodzie. Twórcy postanowili nie przejmować się realizmem i tylko pozmieniać ich kolory.W sieci krąży mnóstwo podobnych gifów czy zdjęć prezentujących glitche i błędy w The Crew 2. Jak na razie średnia ocen na Metacritic wynosi 67/100 - podobnie produkcję oceniają inne portale, lecz część z nich odradza zabawę do momentu poprawy przez Ubisoft choć części problemów.

Zobaczymy czy firmie uda się uratować grę i zachęcić potencjalne osoby do jej kupna.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.