Dziś premiera Star Wars: The Last Jedi!

Dziś premiera Star Wars: The Last Jedi!

Nastał właśnie ten wielki dzień, w którym ciemna strona mocy zmierzy się z tą jasną, a ludzie pójdą do kina jak zahipnotyzowani. Przecież czekali na to wydarzenie cały rok. Tak, to właśnie dzisiaj jest premiera Star Wars: The Last Jedi!


Film w reżyserii Ryana Johnsona ma dzisiaj premierę w Polsce. Światowa premiera najnowszych Gwiezdnych Wojen odbyła się już 9 grudnia. Jest to już ósmy epizod serii Star Wars.

Star Wars: The Last Jedi został oficjalnie najdłuższym filmem w historii serii, a przez wielu uważany jest także za najlepszy film spośród sygnowanych marką Star Wars. Potwierdza to redakcja Filmwebu, która przyznała filmowi znak jakości "Filmweb poleca!". Jak pisze i podsumowuje ósmą część Gwiezdnych Wojen Jakub Popielecki:
Epizod VIII to prawdziwa karuzela atrakcji: Johnson łączy patynę kino-wojennego "Łotra 1" z jaskrawą dynamiką "Przebudzenia Mocy", serwując smakowity audiowizualny design, choreograficzną brawurę, wysoką emocjonalną stawkę i zawrotne tempo. Za dużo? Fakt, opowieść ma rozmach sążnistej epopei - znajomi bohaterowie przechodzą całe kilometry wewnętrznego rozwoju, poznajemy też nowe postacie, odwiedzamy kilka planet i spotykamy szereg egzotycznych ras. Ale zarazem cała intryga zamyka się czyściutko w prostej klamrze pogoni/ucieczki, niewiele tu scenariuszowego tłuszczu.

Poniżej znajdziecie trailer, który prawdopodobnie już każdy widział, ale warto go zobaczyć, żeby zrobić sobie odpowiedni klimat przed seansem:


Jesteśmy ciekawi, jak produkcja będzie wyglądała pod kątem finansowym - czy Box Office zostanie "rozbity"? Bardzo możliwe, ponieważ hype i dobre recenzje powinny dobrze wpłynąć na sprzedaż biletów. Cieszymy się, że powstała kolejna dobra część Gwiezdnych Wojen i liczymy na więcej!

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.