Wirus w fabrykach Apple może opóźnić premierę nowych iPhone'ów

Wirus w fabrykach Apple może opóźnić premierę nowych iPhone'ów

Firma Apple od pewnego czasu boryka się z dosyć poważnymi problemami. Mowa tutaj o trudnościach związanych z produkcją komponentów do nowych iPhone'ów - wszystkiemu winny jest pewien wirus. 


Tajwański TSMC (największy koncern zajmujący się wytwarzaniem podzespołów na zlecenie giganta z Cupertino) zmuszony był zamknąć kilka priorytetowych fabryk z powodu zainfekowania systemów produkcyjnych złośliwym oprogramowaniem. Zdaniem szefów spółki zdarzenie to nie jest wynikiem żadnego ataku.

Premiera nowych iPhone'ów może się opóźnić przez zainfekowane systemy produkcyjne fabryki komponentów


To, jak wirus przedostał się do sieci wewnętrznej nie jest jeszcze do końca ustalone, lecz nic nie zmienia faktu, że incydent ten może wpłynąć na datę premiery nowych sprzętów od Apple. Firmie powoli udaje się przywracać wszystko do normalnego stanu, ale zawieszenie produkcji na kilkanaście godzin zapewne pozytywnie nie wpłynie na nadchodzący debiut.

Oficjalny komunikat korporacji na ten temat jeszcze się nie ukazał więc na razie wszyscy fani iPhone'ów muszą uzbroić się w cierpliwość.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.