Data premiery GTA VI ogłoszona w GTA Online?

Data premiery GTA VI ogłoszona w GTA Online?

Zapewne wielu graczy z utęsknieniem wygląda jakichkolwiek informacji na temat kolejnej odsłony Grand Theft Auto. Nic dziwnego - wychwalana przez wielu piątka jest na rynku już ładnych parę lat i najwyższy czas na coś nowego. Jak duże musiałoby być zaskoczenie wszystkich tych, którzy podczas sesji w GTA Online na swoich ekranach zobaczyli napis sugerujący, że kolejna część ujrzy światło dzienne już w przyszłym roku.


Materiały na których została uwieczniona wspominania informacja z miejsca obiegły internet. Szczególnie dużo nagrań krąży na YouTube, gdzie wszyscy zastanawiają się czy jest to zwykły fake czy nie. Screeny mogliśmy zobaczyć również wśród użytkowników serwisu Reddit oraz innych for internetowych.Niestety wiele wskazuje na to, że nowa odsłona Grand Theft Auto nie pojawi się w przyszłym roku, a całe zamieszanie to jedynie głupi żart modderów, którzy zaimplementowali wiadomość dla części graczy. Rockstar najzwyczajniej nie pozwoliłby sobie na ogłoszenie swojej najbardziej wyczekiwanej gry w ten sposób, w dodatku na jedynie rok przed premierą, co oznaczałoby, że nad tytułem pracowano w ukryciu już od dłuższego czasu. Oczwiście nikt nie wyklucza, że prace już trwają, lecz najprawdopodobniej są w bardzo początkowym stadium. W dodatku za rogiem widać już kolejną odsłonę Red Dead Redemption, więc ogłoszenie kolejnej części GTA byłoby ryzykowne z marketingowego punktu widzenia.

Najprawdopodobniej na kolejną część będziemy musieli jeszcze poczekać. Jak sugerowaliśmy w artykule o niepotwierdzonych przeciekach może być to rok 2020, bądź aż 2022, czyli 20 lat po Vice City, które stawiane jest jako kolejna lokalizacja do której trafimy. Czy tak będzie, przekonamy się za jakiś czas.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.