Film Prawdy Futbolu zbanowany na YouTube! Na Twitterze dyskusja

Film Prawdy Futbolu zbanowany na YouTube! Na Twitterze dyskusja

Jak poinformował Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, ostatni odcinek Prawdy Futbolu został całkowicie usunięty z YouTube. Bezpośrednie przyczyny nie są znane, a na Twitterze wybuchła dyskusja.


Kanał Prawda Futbolu zgromadził ponad 70 tys. subskrypcji. Prowadzący, dziennikarz Polsatu Sport Roman Kołtoń regularnie prowadzi transmisje live, podczas których rozmawia ze znanymi postaciami polskiej piłki i dyskutuje na bieżące tematy, a wszystko to z udziałem publiczności. Ostatni odcinek został zablokowany w tajemniczych okolicznościach, a do sytuacji odniósł się Zbigniew Boniek i gospodarz programu:Pracownicy YouTube nie podali powodu, dla którego odcinek został zdjęty. Twitterowcy wszczęli debatę i wielu z nich wskazało uwagę na zaostrzone ostatnimi czasy przepisy dotyczące publikowanych treści, a także wyczulenie na pewne nieodpowiednie wyrażenia.

Jeden z użytkowników zasugerował, że mogło chodzić o użycie sformułowania "murzynek", co mogło zostać odebrane jako personalny, rasistowski atak. Znając wrażliwość YouTube w kwestiach rasistowskich i ksenofobicznych, ta wersja wydarzeń jest bardzo prawdopodobna.


avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu