Poznaliśmy Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Poznaliśmy Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Wydawnictwo Naukowe PWN zakończyło plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku 2021. Rozstrzygniecie może budzić wiele emocji. Sprawdźcie sami dlaczego!


W ostatnich tygodniach poznaliśmy finałową dwudziestkę słów, które mają szansę zostać Młodzieżowym Słowem Roku. Dziś natomiast, poznaliśmy zwycięzcę konkursu. Jak informuje PWN, został nim... ŚPIULKOLOT. Wyrażenie oznacza miejsce do spania, a słowo nawiązuje do mema, śpiulkać, które oznacza "spać". Na drugim miejscu podium uplasowała się spopularyzowana przez Masno NAURA, a trzecie miejsce należy do TWOJEJ STAREJ. Jesteście zaskoczeni?

Źródło: PWN


Wiele osób dziwi się z rozstrzygnięcia tegorocznego plebiscytu z tego względu, że pierwsze miejsce zajął śpiulkolot właśnie. Dodatkowo na podium ku zdziwieniu wielu znalazła się "twoja stara", która w młodzieżowym slangu jest znana od dawna. Zwycięskie słowa zostały jednak wybrane przez użytkowników w dwuetapowym głosowaniu, które trwało od 12 października do 30 listopada. Jak informuje organizator, wzięło w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.