Kanał

Kanał "Pozdro z KRLD" z kolejnymi problemami na YouTube!

Czasami bywa tak, że działania YouTube jako platformy dla twórców są naprawdę niezrozumiałe. Problemy mają kanały, które tak naprawdę nie robią nic złego i nie naruszają regulaminu odgórnie ustalonego przez serwis. Niestety taka sytuacja kolejny raz spotkała Emila Truszkowskiego, twórcę kanału Pozdro z KRLD, który czasowo stracił dostęp do swojego kanału. O co chodziło?


Wywiad z twórcą kanału "Pozdro z KRLD" - czytaj klikając TUTAJ.


Wczoraj rano, Emil Truszkowski, twórca takich kanałów jak wspomniane Pozdro z KRLD czy pobocznego Aiko & Emil otrzymał zawiadomienie od YouTube, że dostęp do jego kanałów z poziomu konta Google został zablokowany. Nie jest znana dokładna przyczyna takiego stanu rzeczy, lecz wiele wskazuje na to, że ma to związek z tematyką jaką porusza on w swoich materiałach - większość filmów to przecież filmy głównie o podróżach po Korei Północnej, która dla wielu często jest dość niewygodnym tematem, a kanały mówiące o niej są usuwane. Emil posiadał jedynie dostęp do kont poprzez swojego smartfona, lecz i tu były problemy. Uniemożliwione zostało mu wstawianie nowych produkcji, wprowadzanie zmian w już istniejących filmach czy ogólnie na swoim kanale. Twórca zapowiedział, że jeśli jego konta zostaną usunięte bądź zablokowane na dobre, to najprawdopodobniej będzie to koniec jego działalności na YouTube, ze względu że bardzo ciężko będzie odbudować mu kanał do takich zasięgów jakie posiada obecnie.Na szczęście wieczorem twórca poinformował, że Google odpowiedziało na jego apel i odzyskał on całkowitą władzę nad swoimi kanałami. Przy okazji Emil dziękuje także za wsparcie jakie okazali mu widzowie w trudnym dla niego momencie.To nie pierwszy tego typu problem Emila. Podobny miał już na początku tego roku - wtedy także udało mu się wywalczyć powrót kanału i nie został on całkowicie zablokowany. Poświęciliśmy temu nawet specjalny artykuł. Na szczęście i tym razem cała sprawa pomyślnie się rozwiązała. Mamy nadzieję, że w przyszłości obędzie się bez podobnych ekscesów.

Śledzicie kanały Emila? Koniecznie dajcie nam znać o tym w komentarzach.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.