Powstanie pierwszy kanał telewizyjny o e-sporcie w Polsce

Powstanie pierwszy kanał telewizyjny o e-sporcie w Polsce

Czy ktokolwiek pamięta jeszcze pewien polski kanał telewizyjny, który nosił nazwę Hyper? Swego czasu, w określonych porach, emitowane były na nim programy stricte poświęcone gamingowi i z pewnością starsi gracze pamiętają jego początki. Niestety został on zamknięty z powodu braku zainteresowania i do tej pory w polskiej telewizji nie istniał jakikolwiek kanał, gdzie na dużym ekranie mogliśmy oglądać tego typu programy. Niedługo się to zmieni, bo w pierwszym kwartale przyszłego roku planowana jest premiera... polskiego kanału e-sportowego!


Dokładnie tak! Już niedługo będziemy świadkami kolejnego kroku w rozwoju polskiej sceny e-sportu, kiedy to w telewizji będziemy mogli 24/7 śledzić najnowsze informacje oraz oglądać turnieje dotyczące elektronicznego sportu. Wszystko to za sprawą spółki ASTRO S.A. ("Spółka kontynuuje produkcję teleturnieju Familiada) oraz agencji e-sportowej Grupa Gamerock S.A. Kanał będzie nosił nazwę, po prostu, E-SPORT.

logo_positive_rgb Logo pierwszego w Polsce kanału telewizyjnego poświęconego w pełni e-sportowi.


Oficjalne ogłoszenie dotyczące powstania projektu spółka wydała 16 listopada i od razu propozycja ta wywołała niemałe poruszenie w internecie. Ludzie z jednej strony uważają, że to jak najbardziej potrzebny w Polsce krok, a z drugiej strony zastanawiają się, czy przyciągnie na tyle dużą rzeszę odbiorców, aby zaistnieć na dłużej. My jesteśmy bardzo ciekawi tego, jak prezentować się będzie ten program zwłaszcza, że będzie to swego rodzaju nowość (wcześniej emitowane były tylko pojedyncze turnieje na kanale Polsat Viasat Explore) w naszym kraju. Oficjalna premiera nastąpić ma w pierwszym kwartale 2017 roku.

e-sport-tv Na zdjęciu studio GINX eSports TV - jednej z najpopularniejszej stacji e-sportowych w Wielkiej Brytanii.


Twórcy zapewniają, że ramówka będzie bardzo bogata, a odbiorcy nie będą mogli narzekać na nudę. Nie zabraknie emisji najważniejszych turniejów, pojawią się także programy rozrywkowe, czy talk-show.

Głównym punktem ramówki E-SPORT będą rozgrywki e-sportowe oraz relacje z najbardziej prestiżowych turniejów na świecie. Pozostały czas antenowy mają wypełniać programy rozrywkowe, dokumentalne czy talk-show. W ten sposób telewizja chce dotrzeć do jeszcze szerszej grupy odbiorców niż ta, która aktualnie ogląda takie rozgrywki w internecie.Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.