Powstała wtyczka przywracająca stary wygląd Facebooka

Powstała wtyczka przywracająca stary wygląd Facebooka

Jakiś czas temu informowaliśmy was, że już niebawem z Facebooka zniknie opcja przełączania się między nowym i starym wyglądem interfejsu. Kultowy niebieski layout oficjalnie nie będzie już dostępny. Jeśli jednak jesteś wiernym fanem klasycznego motywu, to mamy dobre wieści — przywrócisz go z pomocą rozszerzenia do przeglądarki.


Niezależnie od tego, czy nowy wygląd Facebooka nam się spodobał, czy nie, do pewnego czasu wszyscy mieliśmy wolną rękę w przełączaniu się między dwoma możliwymi layoutami. Zapowiedzi nadciągających zmian ostatnio się ziściły i obecnie nikt nie ma już takiej możliwości — świeży motyw opanował świat.

Nowy motyw Facebooka nie wszystkim się spodobał.


Choćby Facebook się starał, wiadome jest, że przymusowa aktualizacja nie musiała trafić w gusta wszystkich użytkowników. Po sieci krąży wiele negatywnych opinii i komentarzy na temat trudności w poruszaniu się w nowym serwisie. Dla takich osób została właśnie opracowana całkiem ciekawa wtyczka, która pozwala na szybkie przywrócenie starego motywu. Jak to działa?Jeśli domyślnie używasz przeglądarki Chrome — wystarczy, że wejdziesz do oficjalnego sklepu Chrome Web Store, a dokładniej w rozszerzenie „Old Layout for Facebook” i klikniesz przycisk „Dodaj do Chrome". Wtyczka będzie od razu czekać w prawym górnym rogu przeglądarki pod ikonką puzzla. Od tego momentu możesz swobodnie przełączać się na stary lub nowy wygląd Facebooka.Taka sama opcja czeka użytkowników przeglądarki Firefox. Potrzebne rozszerzenie znajdziecie w sklepie Firefox Browser Add-Ons. Aby wtyczka zadziałała, należy ją ponownie uruchomić.

Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.